Youth Against Plastic

4 September 2023

Program: Erasmus+, KA1 – Mobility of Youth Workers
Lider projektu: Copenhagen Youth Network – Denmark
Czas trwania: 21 sierpnia – 30 sierpnia, 2023

Partnerzy:

Cele projektu:

-określenie wspólnych wartości i najlepszych praktyk oraz wykorzystanie ich do szerzenia świadomości na temat problemów związanych z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi i zmianami klimatycznymi.
-zaangażowanie 36 młodych pracowników i zaoferowanie im szansy na naukę i rozwój wysokiej jakości edukacji pozaformalnej.
-dzielenie się metodami łączenia i wzmacniania pozycji uczestników, aby umożliwić współpracę i tworzenie sieci kontaktów między swoimi krajami.
-podnoszenie świadomości na temat programów Erasmus+ i ESC oraz sposobów ich wykorzystania do realizacji własnych projektów i pomysłów.
-promowanie włączenia społecznego i szans na zatrudnienie młodych ludzi zmarginalizowanych o mniejszych szansach, a także zapewnienie im dostępu do treści kształcenia pozaformalnego.
-opracowanie trwałych działań następczych skierowanych do młodych ludzi, do których trudno dotrzeć, które osoby pracujące z młodzieżą wdrożą po szkoleniu.

Podsumowanie wydarzenia:

W dniach 21-30 sierpnia nasze reprezentanckie trio – Ola, Karol i Kasia wzięli udział w wymianie międzynarodowej ”Youth Against Plastic” finansowanej ze środków programu Erasmus + z funduszy Unii Europejskiej. Podczas wymiany, uczestnicy dowiadywali się o przyczynach i konsekwencjach zanieczyszczeń spowodowanych przez plastik!

Projekt był przepełniony wieloma aktywnościami poczawszy od debat na temat przyszłości naszej planety, warsztatów DIY – podczas których uczestnicy mieli możliwość stworzyć własne bio kosmetyki (m.in. eco balsamy do ust, czy antyperspiranty i pasty do zębów), sprzątania lasu oraz portu w Kopenhadze (również na kajakach) – po współprace z lokalnymi aktywistami. Uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ekologii i dołożyć swoją cegiełkę do polepszenia kondycji życia naszej planety.

Co więcej młodzież miała możliwość wykazać się swoją kreatywnością przy warsztatach ‘open space’ – podczas, których rozwijane były umiejętności teatralne, plastyczne, czy nawet fotograficzne. Wszystkie te aktywności odbywały się na łonie natury, dzięki czemu uczestnicy mogli jeszcze intensywniej oddać się magii warsztatów i dać się ponieść swojej kreatywności!

W projekcie wzięło udział aż 11 państw – Polska, Czechy, Ukraina, Armenia, Jordania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy oraz Portugalia, oraz nasz gospodarz – Dania. Dzięki tak licznej, międzynarodowej grupie, uczestnicy mieli niesamowitą okazję, aby zapoznać się z kulturami innych państw, podczas wieczorków kulturowych i nie tylko! Każdy z ogromną chęcią integrował się i był otwarty na nowe obyczaje i tradycje.

Projekt miał miejsce w miejscowości Ganløse, niedaleko Kopenhagi, ale naszym uczesnikom udało się oprócz podróżowania po Danii, odwiedzić po drodze również Ahlbeck w Niemczech oraz Malmö w Szwecji.

Pomimo barier językowych i kulturowych, które mogłyby wydawać się problemem – uczestnicy przywiązali się do siebie jak nigdy już od pierwszego dnia projektu, a przyjaźnie, które powstały przez ten krótki czas – na pewno zostaną na wiele dłużej.

Projekt finansowany był z programu Erasmus+ z funduszy Unii Europejskiej.

Galeria:

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

YOUth belong

YOUth belong

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleLider projektu: Change Your Life Now (CYLN)  – GrecjaCzas trwania: 27 maja – 3 czerwca, 2024 Partnerzy:  Polska – Stowarzyszenie Rozprawy […]

YOUth belong

YOUth belong

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleProject leader: Change Your Life Now (CYLN)  – GrecjaDuration: 27 May – 3 June, 2024 Partners:  Poland – Association Reflections on […]

EduPAST

EduPAST

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleProject leader: Change Your Life Now (CYLN)  – GreeceDuration: 19 May – 26 May, 2024 Partners:  Poland – Association Reflections on […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy