Digital Youth Work & Digital Youth Dependency

4 September 2023

Program: Erasmus+, KA1 – Youth Workers Project
Lider projektu: Institute of Research & Training on European Affairs – I.R.T.E.A. – Grecja
Czas trwania:  Styczeń 2023 – Sierpień 2023

Partnerzy:

Cele projektu:

Wymiana ma na celu zwiększenie zestawu umiejętności i możliwości cyfrowych pracowników młodzieżowych, oferując im nowe narzędzia do wykorzystania w ich pracy. Ponadto, poprzez wiele angażujących zajęć i warsztatów, projekt zgłębi temat uzależnienia młodzieży od narzędzi cyfrowych, niebezpieczeństw związanych z uzależnieniem oraz tego, jak zwalczać go za pomocą innowacyjnych metod.

Podsumowanie projektu:

W ramach projektu ,,Digital Youth Work’’ spędziliśmy 7 dni z przedstawicielami Litwy, Łotwy, Portugalii i Grecji! Koordynatorem projektu była @irtea .

Projekt „DYW & DYD” miał na celu z jednej strony zwrócenie uwagi na znaczenie wykorzystania narzędzi cyfrowych zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym pracownika młodzieżowego oraz zbadanie roli cyfrowej pracy z młodzieżą wśród młodzieży, zwłaszcza teraz w dobie COVID-19. Osoby pracujące z młodzieżą, które wzięły udział w wydarzeniu, lepiej zrozumiały, jak wdrażać istniejące i projektować nowe narzędzia i metody cyfrowe w swojej codziennej pracy, jednocześnie będąc świadomymi niebezpieczeństw wynikających z nadmiernego korzystania z takich środków cyfrowych przez młodzież i samych siebie.

Finalnym efektem projektu było stworzenie e-book’a dotyczącego najczęściej używanych aplikacji i programów komputerowych takich jak m.in. Canva czy Chat GPT. E-book kierowany jest do osób, które nigdy nie używały zawartych w nim aplikacji i zawiera proste instrukcje jak z nich korzystać!

Poza zwiększoną wiedzą za zakresu informatyki i pracy zdalnej uczestnicy mieli okazję do zgłębienia wiedzy o Unii Europejskiej, poznania zwyczajów i kultur krajów uczestniczących oraz przede wszystkim zaznajomienie się z greckimi tradycjami, zwyczajami i wartościami.

Galeria:

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Break the chains of stigmatization

Break the chains of stigmatization

Program: Erasmus+, KA1 – Youth ExchangeLider projektu: Change Your Life Now – Grecja Czas trwania: 17 maja – 24 maja, 2022 Partnerzy:  Polska ?? – Stowarzyszenie Rozprawy o […]

Digital advocacy for active citizens

Digital advocacy for active citizens

Program: Erasmus+, KA1 – Youth ExchangeLider projektu: Youth on Board – North MacedoniaCzas trwania: 29 maja – 5 czerwca, 2022 Partnerzy: Polska ?? – Stowarzyszenie Rozprawy o Europie Chorwacja […]

Mental Health

Mental Health

Program: Erasmus+, KA1 – Youth ExchangeLider projektu: Change Your Life Now CYLN – GrecjaCzas trwania:  31 maja – 7 czerwca, 2022 Partnerzy:  Polska ?? – Stowarzyszenie Rozprawy o Europie  […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy