Break the chains of stigmatization

4 September 2023

Program: Erasmus+, KA1 – Youth Exchange
Lider projektu: Change Your Life Now – Grecja
Czas trwania: 17 maja – 24 maja, 2022

Partnerzy: 

Cel projektu:

Celem projektu jest zgromadzenie młodych ludzi i wspieranie ich w pracy nad pomysłami, które mogą pomóc lokalnym społecznościom łagodzić zachowania dyskryminacyjne, a innym młodym ludziom zachować otwartość i tolerancję na różnorodność.

Podsumowanie projektu:

Klaudia, Weronika, Dominika, Janek, Mikołaj, Antek i Borys przez 7 dni pracowali w międzynarodowym środowisku z młodymi ludźmi z Włoch, Portugalii, Litwy, Rumunii, Grecji na pięknej Krecie.

Projekt skupił się na umożliwieniu uczestnikom zajęcia się przypadkami stygmatyzacji i grupami stygmatyzowanych młodych ludzi w ich małych i średnich społecznościach, pracy nad ich rolą, oraz wspieraniu swoich rówieśników w przezwyciężaniu stygmatyzacji a także dzielenia się i odkrywania przykładów dobrych praktyk w sprawie zwalczania wykluczenia i dyskryminacji młodych ludzi, którzy doświadczyli nadużyć (alkohol, narkotyki itp.) lub identyfikują się w grupach takich jak społeczność LGBTQI.

„To była niesamowita lekcja obywatelskości i rozumienia siebie nawzajem. Nigdy nie sądziłem, że będe mógł zrozumieć tak ważne rzeczy i powszechnie używane stereotypy o danym kraju rozmawiając o tym z osobą z niego pochodzącą. Zapamiętam to doświadczenie do końca życia” – mówi Borys, uczestnik wymiany.

„Cieszę się, że mogłam wziąć udział w takim projekcie. To doświadczenie otworzyło mi oczy i pozwoliło zrozumieć wiele rzeczy. Sprawdziłam swój język obcy w praktyce, nawiązałam wiele niesamowitych przyjaźni i przeżyłam chwile których nigdy nie zapomne. Zdecydowanie polecam każdemu wziąć udział w takim projekcie i doświadczyć samemu. tych niesamowitych przeżyć” – mówi Klaudia, uczestniczka wymiany.

Galeria:

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

YOUth belong

YOUth belong

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleLider projektu: Change Your Life Now (CYLN)  – GrecjaCzas trwania: 27 maja – 3 czerwca, 2024 Partnerzy:  Polska – Stowarzyszenie Rozprawy […]

YOUth belong

YOUth belong

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleProject leader: Change Your Life Now (CYLN)  – GrecjaDuration: 27 May – 3 June, 2024 Partners:  Poland – Association Reflections on […]

EduPAST

EduPAST

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young peopleProject leader: Change Your Life Now (CYLN)  – GreeceDuration: 19 May – 26 May, 2024 Partners:  Poland – Association Reflections on […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy