Nazwa projektu:

Next STEP to Europe

Program:  CERV – Citizens, Equality, Rights and Values 2021-2027.
Lider Projektu: Stowarzyszenie Rozprawy o Europie
Czas trwania projektu: 1.05.2024 – 30.10.2025

Partnerzy :

Opis projektu:

Projekt „Next STEP to Europe” to sequel projektu „First STEP to Europe”. Podobnie jak jego pierwsza odslona, projekt ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat partycypacji, demokracji, funkcjonowania Unii Europejskiej, jej przyszłości. Inne tematy jakie porusza projekt to np. klimat i środowisko, a nawet dezinformacja.

Cele projektu:

-Zwiększanie świadomości młodzieży na temat Unii Europejskiej

-Dyskusja na temat przyszłości UE

-Tworzenie świadomego i wyedukowanego społeczeństwa

-Zapoznanie młodych z istotnymi tematami takimi jak demokracja, solidarność, klimat, środowisko, dezinformacja

-Dialog o istocie partycypacji demokratycznej

Główne działania:

-Eko-Festiwal – zewnętrzne wydarzenie dotyczące ekologii, w tym dyskusje, debaty, wystawy, eko-akcje

-Spotkania w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Grecji

-ANTYkonferencja – format antykonferencji tworzy przestrzeń do wzajemnego uczenia się, współpracy, kreatywności i zwiększenia zaangażowania, ponieważ uczestnicy zapewniają tematy. Ten rodzaj konferencji jest w całości kierowany przez uczestników, więc młodzi ludzie sami wybierają, o czym chcą rozmawiać. Dyskusje, praca w grupach, prezentacje, otwarta przestrzeń.

-Wizyty studyjne

-Kampanie


Kto z was pamięta projekt „First STEP to Europe” który realizowaliśmy w 2022 i 2023 r.? Część z was zapewne rozpoczynała swoją przygodę z nami właśnie przy tym projekcie!

Mamy świetną wiadomość – oficjalnie ogłaszamy że kontynuacja tego projektu czyli „Next STEP to Europe” otrzymała dofinansowanie z unijnego programu CERV – Citizens, Equality, Rights and Values 2021-2027.

Projekt będziemy realizować w znakomitym partnerstwie z naszymi zaprzyjaźnionymi organizacjami z Włoch – MOH, Grecji – Innovating Activities for Innovating People – Kdetyd oraz Hiszpanii – IDEA Alzira. Z projektem ruszamy oficjalnie od jutra a w ramach niego przed nami spotkania w Polsce, Hiszpanii, Włoszech oraz Grecji podczas których odbędą się konkursy, festiwale, antykonferencje, warsztaty, kampanie, wizyty studyjne, a także konferencja podsumowująca „Ja, obywatel Europy”.

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży na tematy takie jak partycypacja demokratyczna, przyszłość Unii Europejskiej, solidarność, klimat i środowisko a także przeciwdziałanie dezinformacji.

Nasze projekty

Zobacz wszystkie projekty

Partnerzy