O nas

Kim jesteśmy?

Geneza naszego stowarzyszenia sięga 2015 roku, kiedy zainicjowany został cykl otwartych debat tematyce europejskiej w Kielcach. Zaczynaliśmy od refleksji nad różnymi obszarami funkcjonowania Unii Europejskiej – od fundamentalnych spraw dotyczących istoty demokracji, przez rolę instytucji wspólnotowych i ekosystem medialny aż po kwestie bezpieczeństwa. Nasze debaty gromadziły przedstawicieli świata polityki, nauki, mediów, biznesu i sektora pozarządowego oraz zainteresowanych dyskusją obywateli, w tym młodzieży. Rozprawy o Europie i procesie jej integracji to część DNA naszej organizacji.

Od 2018 roku już jako organizacja pozarządowa współpracujemy i działamy z młodzieżą z województwa świętokrzyskiego, która ma szerokie spektrum zainteresowań, od filmu, fotografii, stosunków międzynarodowych po sport i muzykę.

Młodzi ludzie tworzący i działający w ROE wywodzą się z różnych środowisk i posiadają duże doświadczenie we współpracy z młodymi ludźmi oraz w realizacji projektów europejskich. 

Nasze stowarzyszenie koncentruje się na: 

Naszymi partnerami są szkoły, gminy, organizacje pozarządowe, instytucje regionalne i europejskie w Polsce i Europie. Współpracujemy z młodzieżą z różnych grup wiekowych, tak aby szerzyć informacje o sprawach związanych z Unią Europejską i zachęcać do rozwijania swoich inicjatyw na szczeblu europejskim.

Multimedia

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy