Nazwa projektu:

How to become a digital entrepreneur?

Program: Erasmus+, KA2 – Partnerships Cooperation in the field of youth
Lider Projektu: Youth on Board – Macedonia Północna
Czas trwania projektu: Styczeń 2023 – Październik 2023
Partnerzy:

Główny cel projektu:  Przygotowanie młodych ludzi z Macedonii Północnej, Bułgarii i Polski do zostania przyszłymi przedsiębiorcami cyfrowymi poprzez stworzenie innowacyjnego międzynarodowego programu szkoleniowego.

Cele projektu: Projekt kładł duży nacisk na wspieranie przedsiębiorczości cyfrowej kierowanej przez młodzież. Łącząc metody edukacji poza-formalnej i formalnej, program wyposażył młodych ludzi w umiejętności cyfrowe potrzebne do przekwalifikowania i podnoszenia kwalifikacji, aby mogli rozwijać własne przedsiębiorstwa, mogli być zatrudnieni w przedsiębiorstwach cyfrowych lub firmie, która zamierza korzystać z korzyści transformacji cyfrowej.

Podsumowanie projektu:
Ogólnym celem projektu jest połączenie umiejętności cyfrowych i przedsiębiorczych w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych młodych ludzi z Macedonii Północnej, Bułgarii i Polski, przygotowując ich do założenia własnych lokalnych firm, a tym samym czyniąc ich liderami na rynku gospodarczym.

Projekt przyczynił się do cyfrowej transformacji społeczeństwa i społeczności przedsiębiorców poprzez rozwój cyfrowej gotowości, odporności i zdolności młodych ludzi, którzy są głównym celem tego projektu. Młodzi ludzie przeszli przez kilka różnych modułów i sesji mentorskich, które przygotowały ich do zostania przyszłymi przedsiębiorcami cyfrowymi.

Projekt prowadził do włączenia i różnorodności we wszystkich dziedzinach edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu dzięki zaangażowaniu partnerów projektu i ukierunkowaniu go na zróżnicowaną i integracyjną grupę młodych ludzi, którzy zostali zaproszeni do udziału w programie szkoleniowym opracowanym w ramach tego projekt.

Co za nami?

1. Trening online

Za nami trening online pod tytułem „How to become a digital entrepreneur?”. 

Przyszli przedsiębiorcy cyfrowi z Macedonii Północnej, Bułgarii i Polski nauczyli się, jak tworzyć Strategię Marketingu Cyfrowego dla swoich pomysłów biznesowych, jakie treści są atrakcyjne, oraz jakie kanały promocji mogą wykorzystać, aby osiągnąć maksymalną promocję.

60 młodych ludzi generowało pomysły biznesowe poprzez kreatywne rozwiązywanie problemów i technologię SCAMPER.

Opierając się na swojej wiedzy z zakresu marketingu cyfrowego, nauczyli się przedsiębiorczości i tworzenia pomysłów biznesowych. Dowiedzieli się również o przedsiębiorcach odnoszących największe sukcesy, a następnie o tym, jakie umiejętności i kompetencje powinien posiadać przedsiębiorca.

2. Trening w Macedonii Północnej

Drużyna ROE w dniach od 23. do 27. czerwca aktywnie uczestniczyła w treningu podczas którego wspólnie z młodzieżą z Macedonii Północnej i Bułgarii zostali zaznajomieni z narzędziami i wiedzą z zakresu przedsiębiorczości cyfrowej.

Wszystkie zajęcia odbywały się nad Brełganicą, u zbiegu kotlin Koczansko Pole i Owcze Pole w mieście Štip, a dokładniej – w budynku Uniwersytetu Goce Dełczewa. Podczas inspirujących wykładów oraz zadań przygotowanych przez prowadzących uczestnicy w przystępny i szybki sposób dowiedzieli się jak działać w świecie cyfryzacji, aby w przyszłości odnieść zyski. 

Korzystając z każdej wolnej chwili młodzież eksplorowała zakamarki macedońskiego Sztipu oraz zdobywała kolejne szczyty górujące nad miastem.

Tak spotkanie podsumowała Ala:

„Projekt ten pozwolił mi zdobyć wiedzę z mało znanej mi dziedziny. Dowiedziałam się przydatnych informacji na temat marketingu, reklamy, opracowywania efektywnego business planu oraz wdrażania go w życie. Ponadto miałam szansę udoskonalić moje umiejętności z zakresu komunikacji, pracy zespołowej oraz prezentacji. Projekt pozwolił mi również poznać inną kulturę i wymienić się doświadczeniami z niezwykle interesującymi i inspirującymi ludźmi. Był to mój pierwszy projekt i zachęcił mnie do udziału w podobnych wydarzeniach.” 

3. Program treningowy

Program treningowy „How to become a digital entrepreneur?” zawiera teoretyczną oraz praktyczną wiedzę popartą przykładami na temat tego jak pracować nad swoimi pomysłami biznesowymi, podzielony na dwie części:

1️⃣ część to ENTREPRENEURSHIP – modele biznesowe i środowisko oraz generowanie pomysłów biznesowych

2️⃣ część to podstawy DIGITAL MARKETING – kluczowe elementy struktury strategii marketingu cyfrowego oraz kluczowe wskaźniki wydajności.

Na dole można znaleźć go w języku polskim – finalnie jest on dostępny w aż 4 językach: ?????? oraz ??.

Dokument ten kierowany jest dla każdego kto chce zostać przedsiębiorcą ale nie wie od czego zacząć – zawiera wskazówki i najważniejsze informacje dotyczące przedsiębiorstwa cyfrowego.

Program dostępny jest w języku angielskim pod linkiem: https://tiny.pl/cwdws.

4. Podcast

Podcast powstał jako rezultat projektu. Jest to rozmowa Klaudii Chamery oraz Piotra Stycznia o tym jak to jest być młodym przedsiębiorcą i jak ważne jest wykorzystywanie przy tym narzędzi cyfrowych. 

Rozmowa dostępna jest na naszym kanale youtube: https://youtu.be/_J0lHnQtIEs a także na naszym Instagramie oraz Facebooku.

Podcast zrealizował Kacper Zięba.

5. Przewodnik

Coś nad czym pracowaliśmy przez cały projekt – PRZEWODNIK dla młodych przedsiębiorców!

Są to zebrane w pigułce porady i wskazówki dla młodych ludzi, którzy chcą zostać przedsiębiorcami cyfrowymi. 

Przewodnik zawiera:

  1. Kreatywne rozwiązywanie problemów w biznesie
  2. Generowanie pomysłów biznesowych
  3. Cyfrowe modele biznesowe
  4. Business Model Canvas
  5. Podstawy marketingu cyfrowego
  6. Kluczowe elementy strategii marketingu cyfrowego
  7. Strategia marki 
  8. Marketing w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz rozpocząć swój biznes ale nie wiesz od czego zacząć – skorzystaj z przewodnika i wszystko będzie łatwiejsze.

6

6. Video

W trakcie trwania projektu pracowaliśmy nad filmikiem.

Są w nim wypowiedzi uczestników projektu oraz nagrania ze szkoleń. Przed wami Agata, Mikołaj, Natalia oraz Wiktoria o swoich wrażeniach związanych z projektem.

Video dostępne jest na naszym kanale youtube: https://youtu.be/4UZh399dXjI a także na naszym Instagramie oraz Facebooku.

Za realizacje odpowiada Kacper Zięba.

Wspomniane działania realizowane były w ramach środków z programu Erasmus+ w partnerstwie ze stowarzyszeniem Youth on Board z Macedonii Północnej oraz Via Civic Association z Bułgarii. 

Nasze projekty

Zobacz wszystkie projekty

Partnerzy