Znowu odwiedziliśmy Macedonię Północną!

25 września 2022

Uczestniczyliśmy ostatnio w już przedostatnim spotkaniu projektu „European Union – Yesterday, Today, Tommorow” w mieście Štip w Macedonii Północnej!

Wydarzenie było wypełnione wieloma ciekawymi warsztatami. Wspólnie ze Stefanem Andonovskim dyskutowaliśmy o stosunkach miedzynarodowych, przyszłości Unii Europejskiej oraz szansie na dołączenie do niej Macedonii Północnej. Wypracowaliśmy także wizję Europy za 15 lat i podzieliliśmy się przemyśleniami o naszej przyszłości.

Drugi dzień warsztatowy spędziliśmy na tworzeniu symulacji referendum!
Cztery grupy – partie polityczne – miały za zadanie przekonać obywateli w kwestii odpowiednio: obniżenia lub podwyższenia wieku upoważniającego do głosowania w wyborach. Po prezentacji kampanii politycznych odbyły się prawdziwe wybory które wyłoniły wygraną stronę.

Odbył się konkurs pod tytułem: „I European” którego zwycięzca będzie brać udział w ostanim spotkaniu projektowym w Polsce.

Wizyta miała również swoją stronę kulturową. Odwiedziliśmy dom pierwszego prezydenta Macedonii Północnej – Kiro Gligorov – mieszczący się w miasteczku Štip, a także udało nam się zwiedzić piękną stolice – Skopje.

Działania te realizowane są ze środków programu Europa dla Obywateli.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy