Zakończyliśmy kolejne szkolenie!

24 kwietnia 2022

Starachowicka młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach z edukacji ekologicznej prowadzonych przez Zofię Krajewską i Ryszarda Kolasińskiego z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Za nami dwa dni ciężkiej pracy i ogromu wiedzy. Młodzież skupiła się na planowaniu kampanii ekologicznej którą już niedługo wam zaprezentują. W tym celu młodzi pracowali w grupach wybranych pod swoje zainteresowania, następnie przeprowadzając rozmowy z przypadkowymi mieszkańcami Starachowic aby na koniec przedstawić plan na swoją kampanie i rozdzielić między sobą zadania.

Szkolenie pozwoliło młodzieży rozwinąć swoje kompetencje miękkie, dając im szansę na dyskusję i podzielenie się swoimi opiniami odnośnie ekologii w Starachowicach. Młodzi sami zdiagnozowali największe zagrożenia ekologiczne w mieście, następnie priorytetyzując je i wybierając te które ich zdaniem są najważniejsze.

Przed nimi wiele pracy nad kampanią, ale efekty już wkrótce będą widoczne!W ramach tego projektu przed nami jeszcze jedno szkolenie oraz zbliżający się wielkimi krokami Młodzieżowy Festiwal Obywatelski o którym już wkrótce będziemy informować.

Działania realizowane są w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny!

Śledźcie nasze relacje, na których na bieżąco dodajemy to co robimy na szkoleniach, a także wszystkie nasze social media żeby być na bieżąco z naszymi działaniami.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy