Zakończenie projektu filmowego

2 grudnia 2020

Projekt „Młodzież, Kamera, Akcja” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, Projekty Solidarności dobiega końca. Od lipca 2019, przez ponad rok, pomimo przeciwności losu, pandemii i lockdown’u udało się zrealizować wszystkie zamierzone zadania. Był to czas pełen spotkań, rozmów na żywo i online, ciekawych wyzwań oraz wytężonej pracy twórczej. Sam projekt zainicjowany został przez młodzieżowe kółko filmowe Digital Crew  w składzie: Julia Linek, Daniel Nowara, Paulina Wojteczek, Piotr Różycki, Tomek Frolovs, we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Starachowice.  

Nadszedł czas na podsumowania tego szalonego okresu. Za nami czas zacieśniania więzi w ramach spotkań przygotowawczych z coachem oraz godziny spędzone na wspólnym tworzeniu scenariuszy i kręceniu filmów w czterech obszarach tematycznych takich jak działalność społeczna młodych ludzi – Młodzieżowa Rada Miasta,  Starachowice i okolice – moja mała ojczyzna,  nasza szkoła oraz Unia Europejska naszymi oczami. Za nami również dwudniowe warsztaty filmowe z doświadczoną firmą z branży filmowej podczas, których uczestnicy projektu mogli podszlifować swoją wiedzę w zakresie tworzenia filmów, nauczyć się przede wszystkim poruszania na planie filmowym z mikrofonem, jak tworzyć dźwięk, jak operować światłem.  

Zwieńczeniem ponad rocznej pracy był Młodzieżowy Festiwal Filmowy, który odbył się 29 września br. w starachowickim Parku Kultury. Wydarzenie to było nie tylko okazją do zaprezentowania całej grupy Digital Crew i ich osiągnięć, zaprezentowanie szerszej publiczności wszystkich filmów stworzonych przez grupę, ale również  spotkanie osób, których pasją jest kino i wszystko co z nim związane. Takimi osobami byli nasi szanowni goście i prelegenci – Pani Agnieszka Lasek-Piwarska – Dyrektor Parku Kultury, Pani Anita Utnik – Wawszczak, dyrektor programowa starachowickiego festiwalu filmowego “Watch Docs” oraz Pan Marcin Kondraciuka – filmowca i właściciela studia filmowego Kopalnia Snów oraz prezes Gliwickiego Klubu Filmowego WROTA. 

Podczas festiwalu rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs na plakat filmowy, w którym młodzież ze starachowickich szkół w kreatywny sposób przekazała w swoich pracach plastycznych jak widzi świat związany z filmem. Wśród wielu ciekawych prac wybrano cztery najlepsze, zasługujące na nagrody rzeczowe związane z kinematografią. Test z wiedzy o filmie spotkał się z ogromnym entuzjazmem uczestników festiwalu, a na najbardziej doświadczonych widzów czekały nagrody za znajomość klasyki kina polskiego jak i zagranicznego.  Festiwal był również okazją do obejrzenia filmu „Mustang”, który był nominowany do Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz laureata Europejskiej Nagrody Filmowej w 2016 r.  

Serdecznie dziękujemy grupie Digital Crew za realizację całego przedsięwzięcia jakim jest projekt „Młodzież, Kamera, Akcja”. Specjalne podziękowania należą się Hani Zapale, która wcieliła się w rolę coacha i przez cały ten czas wspierała młodzież w ich kreatywnych pomysłach, wskazywała drogę i służyła radą o każdej porze dnia i nocy. Młodzieżowej Radzie Miasta Starachowice dziękujemy za wsparcie w realizacji projektu.  

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE: https://rozprawyoeuropie.eu/portfolio/mlodziez-kamera-akcja/

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy