Za nami pierwszy talk show o Unii Europejskiej

1 października 2020

Projekt „Unia Europejska od A do Z” wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczynamy go cyklem 3 spotkań w formule „talk show”, a gościem specjalnym pierwszego wydarzenia, które odbyło się 28 września w Parku Kultury w Starachowicach był dr Adam Jarubas – obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, a także Delegat do Spraw Stosunków z Japonią, a wcześniej Marszałek Województwa Świętokrzyskiego z 12-letnim stażem.

Młodzież poruszyła wiele ciekawych tematów – między innymi porozmawiali o tym jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim od kuchni, jak Polska i Unia radzi sobie z pandemią oraz dopytali swojego gościa o to jak to się stało że został Europosłem.

„Nie spodziewałam się że takie spotkania mogą dostarczyć mi tak wiele wiedzy której nie ma w internecie ani w żadnych książkach i zaciekawić mnie do tego stopnia że sama zacznę interesować się polityką” – mówi Aleksandra po ostatnim spotkaniu.

W naszych poprzednich spotkaniach brało udział 15-20 osób, talk show miał różnic się tym że weźmie w nim udział około 50 osób lecz ze względu na ograniczenia epidemiologiczne musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników do 30 osób. Spotkanie było transmitowane online na fanpage’u Rozprawy o Europie, a poprowadziła go Dominika Chmielewska.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy