Za nami Młodzieżowy Festiwal Obywatelski!

30 maja 2022

Prawie 300 młodych osób wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice oraz Park Kultury.

Działo się sporo – były konkursy, wykłady inspirujące, warsztaty, wywiady oraz występy młodych artystów. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością. Odwiedzili nas przedstawiciele niemal każdej ze starachowickich szkół, mieszkańcy Starachowic, seniorzy oraz cudzoziemcy.

Podczas festiwalu odbyło się także podsumowanie kampanii ekologicznej, która była przeprowadzana w naszym mieście w ostatnich tygodniach. W kampanii wzięło udział 10 starachowickich szkół. W głosowaniu przeprowadzonym podczas festiwalu pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, serdecznie gratulujemy!

Młodzież miała okazje wziąć udział w wykładach inspirujących połączonych z warsztatami obywatelskimi. O dezinformacji opowiedziała nam Maria Dybcio, o zdrowiu psychicznym młodzieży Magdalena Bis oraz o tym dlaczego warto być aktywnym Kama Kępczyńska-Kaleta.

W międzyczasie uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Nasze wolontariuszki malowały twarz (i nie tylko!), dzięki Zespołowi Szkół nr 1 w Starachowicach można było skorzystać z przygotowanego cateringu a także zrobić sobie zdjęcia w naszych ramkach czy wziąć udział w wywiadach realizowanych w ramach warsztatu z edukacji medialnej.

Podczas naszego wydarzenia młodzież mogła wziąć udział w konkursach oraz wygrać ciekawe nagrody. Za pomocą platformy Kahoot przeprowadziliśmy konkursy z wiedzy o Norwegii oraz o Młodzieżowej Radzie Miasta Starachowice.

Między tym wszystkim o czym właśnie wspomnieliśmy, młodzież miała okazje zapoznać się z repertuarem lokalnych artystów. Zagrali dla nas: Zespół Majstry, Zespół WhoCares?, FiFi oraz Młody Iguana. Serdecznie dzięki za super występy!

„To było niesamowite przeżycie! Bawiłam się świetnie i dużo się nauczyłam. Zdecydowanie powinno być więcej wydarzeń tego typu w naszym mieście!” – mówi Klaudia, uczestniczka wydarzenia.

Podczas festiwalu Kacper oraz Krzysiek cały czas wędrowali z kamerą i aparatem chwytając najlepsze ujęcia. Szukajcie się na zdjęciach i oznaczajcie znajomych.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Prezydenta Starachowic Marka Materka oraz Agnieszki Lasek – Piwarskiej, dyrektor Parku Kultury za gościnę i pomoc w organizacji wydarzenia.

Przed nami wiele działań o których już niedługo wrzucimy więcej informacji. Nie zapomnijcie śledzić naszych social mediów.

Działanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#MłodzieżowyKompasObywatelski #RozprawyOEuropie #ROE #AktywniObywatele #AktywniObywateleGranty #AktywniObywateleFunduszRegionalny #MłodzieżowaRadaMiastaStarachowice

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Kolejne szkolenie za nami!

Kolejne szkolenie za nami!

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu “Reflections on Future”!W dniach 21-23 czerwca 2024 r. odbyło się szkolenie z metod radzenia sobie ze stresem wraz […]

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy