Wywiady Młodzieżowe

19 października 2022

Od jakiegoś czasu po naszych social mediach krążą wywiady przeprowadzone przez naszą wspaniałą młodzież. Opublikowaliśmy je na Facebooku, Instagramie oraz Youtubie naszego stowarzyszenia. 

Dziś kilka słów o tym skąd się wzięły i zaproszenie do ich obejrzenia!

Jak na bieżąco informujemy, od stycznia realizujemy projekt „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Za nami warsztaty dla Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, warsztaty dla starachowickiej młodzieży z edukacji medialnej, ekologicznej, międzykulturowej oraz obywatelskiej, a także Młodzieżowy Festiwal Obywatelski. Oprócz tego przeprowadziliśmy już kampanię ekologiczną, debaty obywatelskie, spotkania z cudzoziemcami a także wspomniane już wywiady z mieszkańcami. 

Dwa z trzech wywiadów zostały nagrane podczas Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego…

Dla krótkiego przypomnienia… nasz festiwal odbył się 27/05 w Park Kultury we współpracy z MRM. Gościliśmy na nim prawie 300 młodych osób na których czekało wiele przeróżnych atrakcji. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poprzednich postach oraz na naszej stronie www.  

To właśnie podczas tego wydarzenia uczestnicy warsztatów z edukacji medialnej zaprosili młodych ludzi ze Starachowic do odpowiedzenia na kilka pytań dotyczących wiedzy ekologicznej oraz aktywności obywatelskiej młodzieży w naszym mieście.

Ostatni z wywiadów został przeprowadzony podczas inauguracji V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego w Kielcach, podczas którego około 350 uczestników w tym mieszkańcy wsi, przedstawiciele organizacji regionalnych i europejskich, naukowcy, przedsiębiorcy, rządy krajowe i instytucje Unii Europejskiej z ponad 39 krajów spotkały się w centrum Europy aby porozmawiać o przyszłości działań Unii Europejskiej na terenach wiejskich.

Wywiad ten został przeprowadzony w języku angielskim w międzynarodowym towarzystwie Annie ze Szwecji oraz Matiasa z Hiszpanii a poruszał temat zaangażowania obywatelskiego młodzieży w ich miejscowościach. 

W przeprowadzenie wspomnianych działań zaangażowali się nasi wspaniali wolontariusze oraz radni MRM Starachowice: Julia Łaszewicz, Maciej Kania, Natalia Kosmala, Ewa Kubińska, Patryk Mielczarek, Aleksandra Niewczas oraz Piotr Styczeń.

Nagranie oraz montaż tych wywiadów nie byłby możliwy bez Kacpra Zięby oraz Krzyśka Domańskiego, radnych MRM Starachowice. 

Nagrania dostępne są na naszym kanale Youtube pod poniższymi linkami: 

Wywiad Młodzieżowy #1 – Natalia Kosmala, Ewa Kubińska, Patryk Mielczarek: https://youtu.be/Y89mUjVYBrc

Wywiad Młodzieżowy #2 – Julia Łaszewicz, Maciej Kania: https://youtu.be/N7IRgjVRrzk

Wywiad Młodzieżowy #3 – Aleksandra Niewczas, Piotr Styczeń: https://youtu.be/QU4hx9E2zNM

A także na Instagramie: https://www.instagram.com/rozprawyoeuropie/ oraz Facebooku: https://www.facebook.com/RozprawyoEuropie

Check it out i wyczekujcie kolejnych informacji bo już niedługo jedne z ostatnich działań w ramach tego projektu… 

#MłodzieżowyKompasObywatelski #RozprawyOEuropie #ROE #AktywniObywatele #AktywniObywateleGranty #AktywniObywateleFunduszRegionalny #MłodzieżowaRadaMiastaStarachowice

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy