Wymiana w Grecji!

25 maja 2022

Klaudia, Weronika, Dominika, Janek, Mikołaj, Antek i Borys wzięli udział w projekcie pod nazwą „Break the chain of stigmatization” realizowanej przez nasze stowarzyszenie we współpracy z NGO NGO’s Ινστιτούτο Έρευνας & Κατάρτισης Ευρωπαϊκών Θεμάτων.

Młodzi przez 7 dni pracowali w międzynarodowym środowisku z młodymi ludźmi z Włoch, Portugalii, Litwy, Rumunii, Grecji na pięknej Krecie. 

Projekt skupił się na umożliwieniu uczestnikom zajęcia się przypadkami stygmatyzacji i grupami stygmatyzowanych młodych ludzi w ich małych i średnich społecznościach, pracy nad ich rolą, oraz wspieraniu swoich rówieśników w przezwyciężaniu stygmatyzacji a także dzielenia się i odkrywania przykładów dobrych praktyk w sprawie zwalczania wykluczenia i dyskryminacji młodych ludzi, którzy doświadczyli nadużyć (alkohol, narkotyki itp.) lub identyfikują się w grupach takich jak społeczność LGBTQI. 

Celem projektu jest zgromadzenie młodych ludzi i wspieranie ich w pracy nad pomysłami, które mogą pomóc lokalnym społecznościom łagodzić zachowania dyskryminacyjne, a innym młodym ludziom zachować otwartość i tolerancję na różnorodność.

„To była niesamowita lekcja obywatelskości i rozumienia siebie nawzajem. Nigdy nie sądziłem, że będe mógł zrozumieć tak ważne rzeczy i powszechnie używane stereotypy o danym kraju rozmawiając o tym z osobą z niego pochodzącą. Zapamiętam to doświadczenie do końca życia” – mówi Borys, uczestnik wymiany.

„Cieszę się, że mogłam wziąć udział w takim projekcie. To doświadczenie otworzyło mi oczy i pozwoliło zrozumieć wiele rzeczy. Sprawdziłam swój język obcy w praktyce, nawiązałam wiele niesamowitych przyjaźni i przeżyłam chwile których nigdy nie zapomne. Zdecydowanie polecam każdemu wziąć udział w takim projekcie i doświadczyć samemu. tych niesamowitych przeżyć” – mówi Klaudia, uczestniczka wymiany.

Przed nami jeszcze jedna wymiana w Grecji oraz wiele różnych działań o których na bieżąco będziemy was informować. Łapcie trochę zdjęć i stay tuned na dalsze informacje!

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ 🇬🇷🇷🇴🇮🇹🇵🇱🇱🇹🇵🇹

#erasmus #erasmusplusproject #erasmusplus #Greece

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy