Ruszyła rekrutacja na warsztaty dla młodzieży!

4 kwietnia 2022

Właśnie ogłaszamy długo wyczekiwane zapisy na warsztaty w ramach projektu  „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W ramach tego projektu w najbliższym miesiącu zapraszamy was do wzięcia udziału w następujących warsztatach:

Warsztat #1 – edukacja obywatelska – 12-13 kwietnia w Senatorze (1 dzień) oraz Kieleckim Parku Technologicznym (2 dzień – transport zapewniony), godz. 9:00-16:00. Trener – Kama Kępczyńska-Kaleta. 

Zakres: moderacja dyskusji, autoprezentacja, jak prowadzić konsultacje społeczne, pisanie projektów młodzieżowych, organizacja spotkań różnymi metodami, budowanie pewności siebie, jak dotrzeć do mieszkańców i młodzieży, otwartość charyzma w kontaktach z innymi.

Warsztat #2 – edukacja międzykulturowa (warsztat w języku angielskim) – 20-21 kwietnia w Hotelu Senator, godz. 9:00-16:00. Trener – Ivana Milas (Chorwacja) 

Zakres – kryzys uchodźczy (jak pomagać?), jak rozmawiać z cudzoziemcami, jak zachować się w środowisku międzykulturowym, swoboda w komunikacji w języku angielskim, jak unikać kseonofobii, dyskryminacji i uprzedzeń.

Warsztat #3 – edukacja ekologiczna – 22-23 kwietnia 2022 r. w Hotelu Senator oraz Parku Miejskim, godz. 9:00-16:00. Trener – Ryszard Kolasiński (student Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i działacz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego)

Zakres: katastrofa klimatyczna – czy możemy jej zapobiec, jeżeli nie, to kiedy nastąpi? Węgiel, gaz i nowe źródła energii a wojna Rosji z Ukrainą – nasze bezpieczeństwo energetyczne. Co my możemy zrobić dla środowiska? Jakie media śledzić? Czy globalne ocieplenie jest faktem?

Warsztat #4 – edukacja medialna – 27-28 kwietnia 2022 r. w Hotelu Senator, godz. 9:00-16:00. Trener – Tomasz Gajewski

Zakres: dezinformacja, fake newsy, gdzie szukać rzetelnych informacji, przeprowadzanie wywiadów i rozmów, praca głosem, pisanie tekstów (aby były proste w zrozumieniu), prywatność w sieci, mowa nienawiści, odróżnianie rzetelnej źródeł od fejkowych, jak korzystac z internetu żeby rafiać na dobre informacje, skąd czerpać info przydatne w nauce, jak robić zasięgi, jak reagować na fake newsy i je zwalczać.

Możecie zapisać się na wszystkie lub tylko na jeden – wybór należy do was ale nie czekajcie zbyt długo bo mamy tylko 15 miejsc na każdy warsztat, a o tym kto się dostanie decyduje kolejność zgłoszeń!

Link do formularza zgłoszeniowego ? https://tiny.pl/9n35n.

Nie zapomnijcie śledzić naszego Instagrama, Fanpage’a oraz strony www, bo tam cały czas dzielimy się z wami niesamowitymi informacjami!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Koniec DIGI Entrepreneur!

Koniec DIGI Entrepreneur!

Dziś oficjalnie kończymy projekt „DIGI Entrepreneur”. Przez ostatnie kilka miesięcy mogliście obserwować niesamowite działania które mogliśmy realizować. Za nami spotkania, szkolenia online, warsztaty w Macedonii […]

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Jak zapowiadaliśmy tak jesteśmy! Już prawie koniec projektu DIGI Entrepreneur… A skoro koniec to w końcu prezentujemy to nad czym pracowaliśmy przez prawie cały okres […]

Pierwszy Podcast ROE!

Pierwszy Podcast ROE!

Tego u nas jeszcze nie było! Powoli zbliżamy się do końca projektu „DIGI Entrepreneur”. W najbliższym czasie będziemy wrzucać różne ciekawe rezultaty naszych działań w […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy