Ruszyła rekrutacja na warsztaty dla młodzieży!

4 kwietnia 2022

Właśnie ogłaszamy długo wyczekiwane zapisy na warsztaty w ramach projektu  „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W ramach tego projektu w najbliższym miesiącu zapraszamy was do wzięcia udziału w następujących warsztatach:

Warsztat #1 – edukacja obywatelska – 12-13 kwietnia w Senatorze (1 dzień) oraz Kieleckim Parku Technologicznym (2 dzień – transport zapewniony), godz. 9:00-16:00. Trener – Kama Kępczyńska-Kaleta. 

Zakres: moderacja dyskusji, autoprezentacja, jak prowadzić konsultacje społeczne, pisanie projektów młodzieżowych, organizacja spotkań różnymi metodami, budowanie pewności siebie, jak dotrzeć do mieszkańców i młodzieży, otwartość charyzma w kontaktach z innymi.

Warsztat #2 – edukacja międzykulturowa (warsztat w języku angielskim) – 20-21 kwietnia w Hotelu Senator, godz. 9:00-16:00. Trener – Ivana Milas (Chorwacja) 

Zakres – kryzys uchodźczy (jak pomagać?), jak rozmawiać z cudzoziemcami, jak zachować się w środowisku międzykulturowym, swoboda w komunikacji w języku angielskim, jak unikać kseonofobii, dyskryminacji i uprzedzeń.

Warsztat #3 – edukacja ekologiczna – 22-23 kwietnia 2022 r. w Hotelu Senator oraz Parku Miejskim, godz. 9:00-16:00. Trener – Ryszard Kolasiński (student Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i działacz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego)

Zakres: katastrofa klimatyczna – czy możemy jej zapobiec, jeżeli nie, to kiedy nastąpi? Węgiel, gaz i nowe źródła energii a wojna Rosji z Ukrainą – nasze bezpieczeństwo energetyczne. Co my możemy zrobić dla środowiska? Jakie media śledzić? Czy globalne ocieplenie jest faktem?

Warsztat #4 – edukacja medialna – 27-28 kwietnia 2022 r. w Hotelu Senator, godz. 9:00-16:00. Trener – Tomasz Gajewski

Zakres: dezinformacja, fake newsy, gdzie szukać rzetelnych informacji, przeprowadzanie wywiadów i rozmów, praca głosem, pisanie tekstów (aby były proste w zrozumieniu), prywatność w sieci, mowa nienawiści, odróżnianie rzetelnej źródeł od fejkowych, jak korzystac z internetu żeby rafiać na dobre informacje, skąd czerpać info przydatne w nauce, jak robić zasięgi, jak reagować na fake newsy i je zwalczać.

Możecie zapisać się na wszystkie lub tylko na jeden – wybór należy do was ale nie czekajcie zbyt długo bo mamy tylko 15 miejsc na każdy warsztat, a o tym kto się dostanie decyduje kolejność zgłoszeń!

Link do formularza zgłoszeniowego ? https://tiny.pl/9n35n.

Nie zapomnijcie śledzić naszego Instagrama, Fanpage’a oraz strony www, bo tam cały czas dzielimy się z wami niesamowitymi informacjami!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy