UEAZ – Pogadanka o historii integracji

27 listopada 2019

Starachowicka młodzież po raz kolejny spotkała się w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z” realizowanego ze środków programu Erasmus+. Gościem spotkania była Aneta Nasternak – Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych.

Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Rozmowy celowo odbywają się w różnych szkołach, aby jak najwięcej młodych osób mogło dowiedzieć się o Unii Europejskiej.

Młodzież przeżyła żywą lekcje historii. Uczniowie wcielili się w postacie, które przyczyniły się do powstania Unii Europejskiej. „Dzięki temu że każda osoba usiadła przede mną, podpisana konkretnym państwem na zawsze zapamiętam które kraje były założycielami Unii Europejskiej” – mówiła po spotkaniu Julia, uczennica I LO.

Jak pokazało spotkanie młodzi ludzie bardzo potrzebują takich właśnie lekcji. Jak powiedział Tomek, uczeń I LO: „nigdy nie lubiłem historii, ale po tym spotkaniu na pewno poczytam więcej o tym jak powstała Unia Europejska i zainteresuje się tym tematem”.

Takich spotkań jak to będzie jeszcze sporo. Na pewno każde z nich przyniesie inne wnioski i odpowie na inne potrzeby starachowickiej młodzieży ale z pewnością wszystkie łączy jedno: „młodzież chce się uczyć o Unii” – powiedziała Iga, uczennica II LO.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 10 grudnia.

 

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Koniec DIGI Entrepreneur!

Koniec DIGI Entrepreneur!

Dziś oficjalnie kończymy projekt „DIGI Entrepreneur”. Przez ostatnie kilka miesięcy mogliście obserwować niesamowite działania które mogliśmy realizować. Za nami spotkania, szkolenia online, warsztaty w Macedonii […]

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Jak zapowiadaliśmy tak jesteśmy! Już prawie koniec projektu DIGI Entrepreneur… A skoro koniec to w końcu prezentujemy to nad czym pracowaliśmy przez prawie cały okres […]

Pierwszy Podcast ROE!

Pierwszy Podcast ROE!

Tego u nas jeszcze nie było! Powoli zbliżamy się do końca projektu „DIGI Entrepreneur”. W najbliższym czasie będziemy wrzucać różne ciekawe rezultaty naszych działań w […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy