UEAZ – Pogadanka o historii integracji

27 listopada 2019

Starachowicka młodzież po raz kolejny spotkała się w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z” realizowanego ze środków programu Erasmus+. Gościem spotkania była Aneta Nasternak – Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych.

Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Rozmowy celowo odbywają się w różnych szkołach, aby jak najwięcej młodych osób mogło dowiedzieć się o Unii Europejskiej.

Młodzież przeżyła żywą lekcje historii. Uczniowie wcielili się w postacie, które przyczyniły się do powstania Unii Europejskiej. „Dzięki temu że każda osoba usiadła przede mną, podpisana konkretnym państwem na zawsze zapamiętam które kraje były założycielami Unii Europejskiej” – mówiła po spotkaniu Julia, uczennica I LO.

Jak pokazało spotkanie młodzi ludzie bardzo potrzebują takich właśnie lekcji. Jak powiedział Tomek, uczeń I LO: „nigdy nie lubiłem historii, ale po tym spotkaniu na pewno poczytam więcej o tym jak powstała Unia Europejska i zainteresuje się tym tematem”.

Takich spotkań jak to będzie jeszcze sporo. Na pewno każde z nich przyniesie inne wnioski i odpowie na inne potrzeby starachowickiej młodzieży ale z pewnością wszystkie łączy jedno: „młodzież chce się uczyć o Unii” – powiedziała Iga, uczennica II LO.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 10 grudnia.

 

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy