UEAZ. Jak wygląda proces decyzyjny Unii?

25 lutego 2020

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z” realizowanego ze środków programu Erasmus+ odbyło sie w II Liceum Ogólnokształcącym. Gościem był Pan Piotr Wolski – Attache prasowy biura Parlamentu Europejskiego w Polsce. Tym razem młodzi rozmawiali o tym jak przebiega proces decyzyjny w Unii Europejskiej.

Nie zabrakło takich tematów i zagadnień jak: Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej czy Europejska Inicjatywa Obywatelska. Dzięki doświadczeniu dziennikarskiemu naszego gościa młodzież poruszła również temat fake news-ów, mowy nienawiści i spojrzeli na Unię oraz świat z zupełnie innej perspektywy.

„Od tego momentu gdy zobaczę w sieci nieprawdopodobną informacje, napewno kilka razy zastanowię się nad tym czy jest prawdziwa” powiedziała Ola, uczennica klasy 1B zaraz po spotkaniu.

Młodzi po każdym spotkaniu stają się coraz bardziej świadomi tego czym jest Unia i dlaczego warto o nią dbać. Przed nimi już ostatnie 3 spotkania w formule „pogadanek europejskich”, gdzie będziemy rozmawiać o polityce młodzieżowej, ciekawostkach o Unii Europejskiej oraz finansach.

Kolejnym etapem projektu będą talkshowy oraz test wiedzy o Unii Europejskiej, a zwieńczeniem projektu będą wyjazdy do Strasburga i Brukseli. Wiedza jaką daje młodzieży projekt oraz spotkania z ciekawymi gośćmi na pewno bardzo rozwija postrzeganie przez młodych tego co ich otacza.

 

 
 

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy