Szkolenie ,,Ja, Europejczyk”

19 maja 2024

Jak uważnie śledzicie nasz profil to pewnie pamiętacie, że w dniach 10-12 maja odbyło się szkolenie „Ja, Europejczyk” w Wólce Milanowskiej w ramach naszego projektu „Unia Europejska od A do Z – Next Gen”.

Szkolenie zaczęliśmy od zapoznania się – pojawiło się wiele gier i zabaw integracyjnych, dzięki którym zacieśniliśmy nasze relacje i pogłębiliśmy wiedzę o sobie nawzajem. Następnie zgłębialiśmy swoją wiedzę na warsztatach, które poprowadził Piotr Kaczyński – ekspert od Unii Europejskiej z którym mieliśmy okazję zgłębiać od podstaw wiedzę dot. historii oraz rozwoju UE.

Głównymi celami naszych warsztatów było wyposażenie naszych Ambasadorów w podstawową wiedzę o UE za pomocą metod edukacji pozaformalnej. Dzięki temu oprócz teorii rozwinęliśmy także umiejętności miękkie, takie jak praca w grupie, prowadzenie dyskusji, konstruktywna argumentacja, krytyczne myślenie oraz planowanie wydarzeń i kampanii. Odbyła się również dyskusja o instytucjach Europejskich.

Na koniec skupiliśmy się na planowaniu kampanii profrekwencyjnej oraz informacyjnych, których wyniki będziecie mogli obserwować już wkrótce.

To dopiero początek tego projektu – stay tuned bo już niedługo zaprosimy was do wzięcia udziału w kolejnych aktywnościach!

Projekt realizujemy w partnerstwie z Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

Wspomniane działania finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy