Pierwsza debata młodzieżowa w Kielcach

31 stycznia 2019

W dniu 5 lutego 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Młodzieżowych Rozprawy o Europie”. Tym razem kielecka grupa młodych ludzi będzie dyskutowała o Unii Europejskiej z  Prezydentem Starachowic – Markiem Materkiem.

Spotkanie odbędzie się w świetlicy Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach przy ul. Prezydenta R. Kaczorowskiego 8 o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie „Aktywność Obywatelska Ludzi Młodych w Polsce i w Europie – Europa to MY”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

wydarzenie_fb

Marek Materek – W 2014 r. jako kandydat niezależny wygrał wybory prezydenckie w Starachowicach. Stał się najmłodszym prezydentem miasta w historii Polski. Absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ukończył studia wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych, studia politologiczne o specjalności administracyjno-samorządowej i podyplomowe studia zarządzanie nieruchomościami.

Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. Współzałożyciel Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Od 2009 do 2014 roku pracował dla Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, jako dyrektor biura w regionie Świętokrzyskim.

Równolegle pracując w rodzinnej firmie zajmował się wdrażaniem procesu termomodernizacji budynków. Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego, Karty Dużej Rodziny, Programu Inicjatyw Lokalnych, Programu Starachowickie Podwórka, Starachowickiej Karty Seniora 60+, powołania: Rady Seniorów i Centrum Seniora Manhattan.

Pracując jako prezydent miasta dał się poznać jako sprawny manager. Gmina pozyskała rekordowe środki zewnętrzne. Starachowice stały się wzorem do naśladowania dla innych samorządów w zakresie polityki senioralnej i rewitalizacji. W 2018 r. uzyskał reelekcję w I turze z poparciem 84,4% głosów.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy