Spotkania z cudzoziemcami za nami!

14 września 2022

Powoli zbliżamy się do końca naszego projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Za nami warsztaty dla Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, warsztaty dla starachowickiej młodzieży z edukacji medialnej, ekologicznej, międzykulturowej oraz obywatelskiej, a także Młodzieżowy Festiwal Obywatelski. Oprócz tego przeprowadziliśmy już kampanię ekologiczną, wywiady z mieszkańcami, debaty obywatelskie a także spotkania z cudzoziemcami. To właśnie na tych spotkaniach chcemy się skupić w dzisiejszym poście. 

W trakcie wakacji spotkaliśmy się z obcokrajowcami mieszkającymi w naszym mieście. Odbyło się wspólne śniadanie na trawie, spotkanie w bibliotece a także widzieliśmy się na koncercie przyjaźni polsko – ukraińskiej. 

Podczas wszystkich tych wydarzeń skupialiśmy się na sieciowaniu i integracji starachowickiej młodzieży z młodzieżą z Ukrainy, która zamieszkuje nasze miasto. 

Rozmawialiśmy o Młodzieżowej Radzie Miasta, możliwościach włączenia się w edukację pozaformalną w naszym mieście a także o tym czego brakuje młodym ludziom w Starachowicach. Nie zabrakło gier i zabaw oraz zwyczajnych rozmów. 

Wspolnie spędziliśmy niesamowity czas i przede wszystkim stworzyliśmy przestrzeń do wymiany informacji oraz zawarcia niesamowitych znajomości.

Spotkania te nie odbyłyby się bez pomocy Renaty Snopkovej, obywatelki Ukrainy z Melitopola, która teraz działa w Młodzieżowej Radzie Miasta Starachowice oraz Inny Mehedy – Asystenta Międzykulturowego ze starachowickiego magistratu.

Przed nami w ramach tego projektu pozostało już niewiele działań. Koniecznie zaglądajcie na naszą stronę internetową oraz social media aby pozostać na bieżąco ze wszystkimi informacjami!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy