Rusza „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”!

31 grudnia 2021

Niesiemy dobre wieści na koniec roku! Właśnie ruszamy z nowym projektem dla młodzieży o nazwie „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanym z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny we współpracy z Nansen Dijalog Centar z Chorwacji oraz Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice.

Projekt powstał po to aby odpowiedzieć na potrzeby młodzieży. Ma za zadanie aktywizować młodzież, podnosić ich kompetencje społeczne i wiedzę w kluczowych dla przyszłości tematach oraz dać szansę na samorozwój i integrację ze społecznością lokalną, jednocześnie wzmacniając ich potencjał.

W ramach tego projektu przewidzieliśmy szereg działań i aktywności dla młodych ludzi w Starachowicach. Początkowo skupimy się na radnych MRM Starachowice i rozwoju ich działalności oraz kompetencji miękkich. Zostaną wytyczone cele ich działalności oraz zaplanowane działania na najbliższe lata.

Następnie zaprosimy młodzież ze Starachowic do udziału w szeregu szkoleń odpowiadającym ich potrzebom. Skupimy się na tematach interesujących młodzież ale niezbyt często poruszanych w szkole, takich jak ekologia, media, edukacja obywatelska czy edukacja międzykulturowa.

Młodzież pod okiem świetnych ekspertów z Polski oraz z Chorwacji będzie miała szansę nie tylko rozwinąć swoje kompetencje na szkoleniach ale także przetestować to czego się nauczyli w praktyce. W ramach „Młodzieżowego Kompasu Obywatelskiego” Starachowicka młodzież weźmie udział także w wizycie studyjnej w Chorwacji oraz zorganizuje Młodzieżowy Festiwal Obywatelski dla mieszkańców miasta. Przed nami wiele działań i niesamowitych aktywności. Już niedługo poinformujemy o zapisach na pierwsze spotkania i szkolenia. Nie zapomnijcie śledzić naszych social mediów! Zapraszamy na nasz Fanpage, stronę www oraz Instagrama by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy