Rozpoczynamy projekt „WelcomE.Ukrainians”!

29 marca 2023

Hello, hello!

Rozpoczynamy spotkania kolejnego projektu o nazwie „WelcomE.Ukrainians”, który swoje pierwsze spotkanie miał w Litwie w mieście Joniškis.

Razem z partnerami z Portugalii, Bułgarii i Litwy w danich 21-24 Marca, 2023r. spotkaliśmy się, aby wymienić się naszymi obserwacjami z perspektyw naszych państw i porozmawiać na tematy ważne takie jak rosyjska agresja w Ukrainie, pomoc osobom uciekającym przed wojną oraz ich działania w nowych środowiskach.

Poznaliśmy kilka stowarzyszeń ukraińskich działających w Litwie, które pomagają kobietom, dzieciom oraz osobom starszym z Ukrainy. Tworzą dla nich bezpieczne miejsce i pomagają się rozwijać. Spotkanie było dla nas niesamowicie inspirujące, umożliwiło nam wymianę doświadczeń, rozmów i wzruszających opowieści.

Dodatkowo, udało nam się pozwiedzać kilka miast litewskich. W Joniškis odwiedziliśmy stare synagogi, i muzeum miasta uczesnicząc w warsztatach kreatywnych tworząc biżuterię. W Žagare – wiśniowym mieście – zwiedzaliśmy Dworek Szlachecki z wieloma grami interaktywnymi i piękną historią. Na koniec, Wzgórze Krzyży i wiele więcej, o czym możecie poczytać i zobaczyć na naszej wyróżnionej relacji! Korzystając również z okazji, weekend spędziliśmy w pięknej Rydze!

Kolejne spotkanie projektu odbędzie się już niedługo w Bułgarii, nie możecie tego przegapić dlatego uważnie nas śledźcie!

Projekt jest finansowy z Programu Eramus+ ze środków Unii Europejskiej.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy