ROE Youth debatuje

11 maja 2023

W dniu 11 maja 2023 r. nasza młodzież miała przyjemność brać udział w warsztatach „Nic o Nas” , organizowanych przez @fundacja_polska_debatuje , które miały na celu doskonalenie umiejętności wypowiedzi oraz autoprezentacji.

Była to idealna okazja do zdobycia kolejnych, przydatnych umiejętności, niezbędnych w codziennej działalności społecznej.

Nasi eksperci wytłumaczyli oraz pokazali na czym polega argumentacja,a także jak przeprowadzić i jakie kryteria wiążą się z debatą sportową (sposób argumentowania szykiem ”SExI”, czyli ”State Explain Illustrate”). Poza częścią teoretyczną, mieliśmy okazje wziąć udział w kilku ćwiczeniach, między innymi symulacja wywiadu w radiu oraz ćwiczenie w którym mieliśmy za zadanie wymyślić argumenty oraz kontrargumenty do podanej tezy, które pomogły nam w tworzeniu spójnych i konkretnych wypowiedzi na różnorakie tematy.
Te niesamowicie produktywne godziny zrobiły ogromne wrażenie na młodzieży i zainspirowały do szlifowania umiejętności debatowania.

Dziękujemy bardzo naszym ekspertom – mistrzom debatowania – Hani, Michałowi i Jankowi. Zapraszamy ponownie!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy