ROE na Europejskim Parlamencie Wiejskim!

25 września 2022

W ostatnim czasie uczestniczyliśmy na spotkaniu V-tego Europejskiego Parlamentu Wiejskiego w Kielcach!

Około 350 uczestników w tym mieszkańcy wsi, przedstawiciele organizacji regionalnych i europejskich, naukowcy, przedsiębiorcy, rządy krajowe i instytucje Unii Europejskiej z ponad 39 krajów spotkały się w centrum Europy aby porozmawiać o przyszłości działań Unii Europejskiej na terenach wiejskich.

Było to niesamowite doświadczenie ponieważ w tym roku na wydarzenie zaproszono również europejskie organizacje młodzieżowe tworząc Młodzieżowy Europejski Parlament Wiejski który dumnie reprezentowany przez Olę, Piotrka, Maćka, Mikołaja i Kacpra.

Podczad wydarzenia międzynarodowe grupy uczestniczyły w wizytach studyjnych na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Była to okazja do pokazania jak wiele prywatnych działalności funkcjonujących w małych miejscowościach może rozwijać się na terenach wiejskich, dzięki pomocy środków Unii Europejskiej. Dodatkowo odwiedziliśmy wiele zabytkowych miejsc oraz muzeów znajdujących się w regionie gór Świętokrzyskich oraz podziwialiśmy występy ludowych zespołów i organizacji regionalnych.

Głównym celem jaki młodzież miała osiągnąć pod koniec inauguracji, było stworzenie European Rural Parlament Youth Manifesto. Dzięki warsztatom z trenerami z całej Europy oraz debatami eksperckimi, udało nam się wypracować wnioski które młodzież będzie mogła przedstawić na finale Youth Manifesto w Brukseli.

Wydarzenie to z pewnością ukazało, że młodzi ludzie z terenów wiejskich chcą dynamozować działania we własnych regionach i tworzyć niesamowite rzeczy.

Była to dla nas okazja do rozwoju i zaczerpnięcia inspiracji do nowych działań!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy