ROE i Grecja to piękne połączenie!

14 października 2022

W dniach 5-9 października odbyło się kolejne spotkanie dotyczące projektu „First Step to Europe”


Spotkaliśmy się w pięknym miasteczku Drama w Grecji by razem z naszymi parterami z Włoch, Grecji i Bułgarii kontynuować rozważania na temat Unii Europejskiej.

Wydarzenie było wypełnione wieloma inspirującymi warsztatami oraz spotkaniami.

Pierwszy dzień spędziliśmy na poznawaniu miasta – odwiedziliśmy Urząd Miasta w Dramie oraz poznaliśmy jego historię i działania. Uczestniczyliśmy również w warsztatach integrujących grupę, wspólnie zastanawiając się nad zaletami bycia Europejczykiem.

Na kolację zaprosiła nas grecka oraganizacja Me Nou którą założyła siódemka niepełniosprawnych osób. Opowiedzieli nam o pomyśle na restaurację oraz działaniach jakie wspólnie organizują. Było to dla nas inspirujące spotkanie ponieważ padł na nim pomysł dalszej kooperacji – czyli to co lubimy najbardziej.

Drugi dzień spędziliśmy w szkołach na terenie miasta przeprowadzając warsztaty dla młodzieży mieszkającej w Dramie. Rozmawialiśmy o podróżach, edukacji oraz naszych zainteresowaniach w których może nam pomagać Unia Europejska.

Piątkowy wieczór poświęcony był Festiwalowi „Europe is HERE” na którym również wymienialiśmy się dobrymi praktykami aktywizacji młodzieży. Rozmawialiśmy o wartościach europejskich oraz akspektach jakie łączą nas jako europejczyków.

Weekend spędziliśmy w podróży, odwiedziliśmy Mikropolis Active Center oraz Muzeum Tradycji Wsi. Mieliśmy także niesamowitą możliwość odwiedzenia jaskini Aggits River Springs przez którą jako jedną z niewielu przepływa rzeka.

Korzystając z ostatniego dnia odwiedziliśmy Saloniki. Udało nam się zobaczyć pozostałości ruin zamków a także ogród i pomnik Aleksandra Macedońskiego.

Nie możemy doczekać się kolejnych wydarzeń które będą odbywać się już w przyszłym roku w Bugłarii oraz we Włoszech. Mamy nadzieje że będziecie również czekać z nami z niecierpliwością.

Śledźcie nasze social media oraz stronę internetową!

Projekt jest finansowany ze środków progamu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy