Po przerwie wracamy do projektu Unia Europejska od A do Z!

24 września 2020

W Urzędzie Miejskim w Starachowicach w dniu 23 września 2020 r. odbyła się ostatnia z „pogadanek” o Unii Europejskiej. Gościem młodzieży był niezastąpiony dr Tomasz Gajewski. Tematem spotkania był budżet Unii, lecz młodzież poruszyła ze swoim gościem wiele bieżących problemów, takich jak koronawirus czy wybory w Stanach Zjednoczonych. Była to też okazja do podsumowania dotychczasowych spotkań i zaplanowania kolejnych. 

„Te spotkania poszerzają moją wiedzę nie tylko w zakresie Unii Europejskiej, o której dowiedziałem się od początku trwania tego projektu więcej niż przez całe moje życie lecz także otwierają horyzonty, zaciekawiają i „zmuszają” do zainteresowania się otaczającymi mnie sprawami i problemami” – mówi Tomek, uczeń II klasy I LO w Starachowicach. 

Właśnie zakończyliśmy serie 10 spotkań dla młodzieży z ciekawymi ekspertami. Byliśmy w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce na spotkaniu z dr Markiem Prawdą, rozmawialiśmy z ekspertami Team Europe, Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Polsce, Punktu Europe Direct w Kielcach, a także z decydentami z samorządu terytorialnego.

Teraz przed nami 3 talk-showy z gośćmi specjalnymi oraz wyjazdy do Brukseli oraz Strasburga, które z wiadomych powodów muszą chwile poczekać. 

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy