Pierwszy projekt na kontynencie azjatyckim odblokowany!

10 czerwca 2023

Jak mogliście śledzić na naszych social mediach, w dniach 29 maja – 7 czerwca delegacja ROE uczestniczyła w projekcie pod nazwą: Green Collars: Eco Youth. Spotkaliśmy się z delegacjami z Rumunii, Bułgarii i Turcji. Wyjątkowym nazwaliśmy go nie przez przypadek, był to nasz pierwszy projekt w Turcji w miejscowości Konya, a co za tym idzie pierwszy projekt na kontynencie azjatyckim!

Po zapoznaniu uczestników z tematem warsztatów dostaliśmy dostęp do platformy internetowej Classdojo, na której pracowaliśmy przez cały wyjazd, żeby ograniczyć zużywanie papieru. Korzystaliśmy również z innych aplikacji, np. Worldometer, w której sprawdziliśmy zmiany w światowej populacji oraz jej wpływ na ekologię. Aplikacja Padlet, gdzie tworzyliśmy krótkie opisy uczestników, umożliwiła nam lepiej się poznać. Footprint calculator przydał się do obliczenia śladu węglowego wytwarzanego przez jednostkę i zwiększenia świadomość jak duży wpływ ma człowiek na środowisko. Korzystanie z aplikacji było wplecione w zakres warsztatów i przyświecało ich tematowi, czyli ekologii i ochronie środowiska.

Aktywnie uczestniczyliśmy w debatach o źródłach odnawialnej energii, zanieczyszczeniu środowiska, o roli państwa, jednostki i świata w ochronie środowiska. Dyskutowaliśmy także o wpływie rządu, biznesu i społeczeństwa na naszą planetę. Dzięki temu poszerzyliśmy swoje umiejętności w debatowaniu świetnie się przy tym bawiąc!

Po zajęciach był też czas na zwiedzanie i odkrywanie regionu. Relacje z tego dnia możecie zobaczyć również na naszym profilu na instagramie: https://www.instagram.com/p/CtE-n0gAt-7/.

Ta wymiana dała nam wiele do myślenia. Otworzyła oczy na powagę sytuacji w jakiej się znajdujemy. Kryzys klimatyczny, zanieczyszczona planeta, digital waste, nieporadna polityka państw – to tylko niektóre z problemów, z jakimi musimy się na co dzień zmierzać. Na szczęście wspólnie znaleźliśmy wiele rozwiązań, które stopniowo wprowadzane w życie, pomogą ocalić Ziemię.

Projekt finansowany był z programu Erasmus+ z funduszy Unii Europejskiej.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy