Pierwsze warsztaty za nami!

15 kwietnia 2022

Za nami pierwsze z czterech szkoleń w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Przez ostatnie dwa dni młodzież ze starachowickich szkół wzięła udział w warsztatach z edukacji obywatelskiej prowadzonych przez niesamowitą Kamę Kępczyńską – Kaleta. To były dwa dni pełne znajdowania niekonwencjonalnych rozwiązań i nauki poprzez doświadczanie.

Młodzież uczyła się jakich błędów unikać podczas autoprezentacji poprzez przygotowanie w grupie prezentacji na wybrany przez nich temat a następnie oceniając się wzajemnie. Następnie młodzi mieli okazje poznać kilka technik prowadzenia szkoleń i pracy z grupą. Skupili się także na metodach pracy projektowej oraz poznali różne możliwości na podtrzymanie energii w grupie za pomocą tzw. energizerów. Nie zabrakło oczywiście czasu na rozmowy i debatę oksfordzką pod hasłem „Lepiej zostać w małej miejscowości czy wyprowadzić się do większego miasta?”.

Całe szkolenie przeprowadzone było w wielu językach. Młodzież podczas szkolenia rozmawiała po angielsku a dodatkowo nauczyła się śpiewać piosenek w języku francuskim oraz ukraińskim.

Pewnie zastanawiacie się po co to wszystko i dlaczego tak wiele różnych rzeczy działo się podczas szkolenia z edukacji obywatelskiej?

Wszystko to są metody, które młodzież może wykorzystać podczas prowadzenia swoich własnych wydarzeń, organizacji spotkań oraz prezentacji w szkole czy w przyszłej pracy.

Podczas szkolenia nie zabrakło oczywiście czasu na kreatywne myślenie i wygenerowania pomysłów na przeprowadzenie Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego o którym już wkrótce będziemy więcej mówić!

Koniecznie śledźcie nasze relacje, na których na bieżąco dodajemy to co robimy a także wszystkie nasze social media żeby być na bieżąco z naszymi działaniami.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy