Ostatni warsztat zakończony!

29 kwietnia 2022

Za nami ostatnie warsztaty w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”!

Starachowicka młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach z edukacji medialnej prowadzonych przez Tomasza Gajewskiego – politologa, doktora nauk humanistycznych, adiunkta i zastępcy dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych.

Młodzież spędziła ostatnie dwa dni zdobywając wiele wiedzy i sprawdzając ją w praktyce. Szkolenie skupiło się na kształtowaniu umiejętności świadomego i krytycznego korzystania ze środków masowego przekazu a także tworzenia i nadawania przekazów medialnych. Młodzi dyskutowali i szukali sposobów na skuteczne przeciwdziałanie manipulacji informacjami i dezinformacji. 

Każdy z uczestników miał okazję sprawdzić się w roli prowadzącego wywiady zdobywając umiejętności miękkie, które pozwolą im w przyszłości naturalnie stanąć przed kamerą czy przeprowadzić wywiad.

Młodzi mieli okazję spojrzeć krytycznie na swoje umiejętności i poprawić swoje słabe strony związane z wystąpieniami publicznymi. 

W ramach tego szkolenia młodzież ma za zadanie przeprowadzić wywiady z mieszkańcami Starachowic na wybrane przez nich tematy. Wydarzy się to podczas naszego Fesitiwalu o którym już niedługo zdradzimy więcej informacji!

Działania realizowane są w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny!

Śledźcie nasze relacje, na których na bieżąco dodajemy to co robimy na szkoleniach, a także wszystkie nasze social media żeby być na bieżąco z naszymi działaniami.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy