Ostatni młodzieżowy talkshow europejski

18 czerwca 2021

Za nami ostatnie z cyklu talkshowów europejskich spotkanie z niesamowitym gościem. Odwiedziła nas Pani prof. zw. dr. hab. Agnieszka Kasińska–Metryka – Politolożka, Dyrektorka Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, badaczka przywództwa, komunikacji politycznej, marketingu politycznego oraz partycypacji kobiet w życiu politycznym. Kieruje Polskim Towarzystwem Marketingu Politycznego, zasiada w zarządach licznych towarzystw naukowych krajowych i międzynarodowych (m.in. CEPSA, IPSA, PTNP), a w 2020 r. została wybrana do Komitetu Nauk Politycznych PAN.

Tematem przewodnim spotkania były nowe nacjonalizmy w Unii Europejskiej. Nasz gość przybliżył nam tę tematykę, ale także poruszone zostało wiele innych tematów. Porozmawialiśmy między innymi o Hiszpanii, o jej różnicach regionalnych, językowych i dialektowych, ale także o stereotypach i różnicach między nacjonalizmem i eurosceptycyzmem.

Młodzież z przyjemnością się wsłuchiwała i aktywnie uczestniczyła w rozmowie. Fakt ten potwierdzają słowa naszego gościa: „życzyłabym sobie takich pytań od moich studentów”. W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, gdzie tym razem zawitaliśmy, ale także młodzież z naszej grupy inicjatywnej oraz Młodzieżowej Rady Miasta.

Takimi wizytami staramy się przybliżyć młodzieży tematy ściśle związane z Unią Europejską. Cieszymy się, że coraz częściej widzimy, że przynosi to zamierzony efekt, co potwierdziła Ada po spotkaniu słowami: „Od teraz inaczej będę patrzyła na Hiszpanię, nie tylko jako ciepłe i przyjemne miejsce do spędzenia wakacji”.

Oficjalnie zakończyliśmy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi w starachowickich szkołach, przed nami konferencja podsumowująca oraz wyjazdy do Brukseli i Strasburga.

Projekt „Unia Europejska od A do Z” jest realizowany w ramach programu Erasmus+, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy