Odbył się warsztat z edukacji międzykulturowej!

22 kwietnia 2022

Za nami drugie szkolenie w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny!

Przez ostatnie trzy dni młodzież ze starachowickich szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach wzięła udział w warsztatach z edukacji międzykulturowej prowadzonych przez Ivanę Milas – trenerkę z Nansen Dijalog Centar z Chorwacji. Spędziliśmy dwa dni rozmawiając o stereotypach, uprzedzeniach, różnorodności i tym co nas łączy a co dzieli a to wszystko w języku angielskim.

Młodzież miała okazję nie tylko rozwinąć swoje umiejętności językowe, ale także sprawdzić się w zadaniach grupowych, wychodząc przy tym ze swojej strefy komfortu. Szkolenie skupiało się na nauce przez zabawę i doświadczanie nowych rzeczy. Młodzi przyjmowali nowe role społeczne, budowali własną wyspę, szukali definicji siebie, kultury i stereotypów, a także grali w zabawy typu „Czółko” czy „Kim jestem?”. Wszystko to po to by jak najlepiej zrozumieć temat wielokulturowości i tego kim jesteśmy w społeczeństwie.

Podczas szkolenia nie zabrakło czasu na rozmowy, poznawanie się i wspólne spędzanie czasu. Przed nami jeszcze dwa szkolenia oraz zbliżający się wielkimi krokami Młodzieżowy Festiwal Obywatelski o którym już wkrótce będziemy informować.

Zajrzyjcie na nasze relacje na Facebooku ora Instagramie na których na bieżąco dodajemy to co robimy na szkoleniach. Śledźcie wszystkie nasze social media żeby być na bieżąco z naszymi działaniami.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy