O środowisku w pięknej scenerii

22 czerwca 2023

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, Hiszpania, Polska, Włochy, Słowacja i Niemcy).

ROE reprezentowali: Dominika, Karina, Antek i Karol.

Program silnie kładł nacisk na promowanie inkluzji i różnorodności poprzez szkolenie z wartości ekologicznych. Dzięki spotkaniu osób o różnych tle, kulturach i perspektywach, mogliśmy poszerzyć nasze zrozumienie zrównoważalności i docenić jej znaczenie w kontekście globalnym. To narażenie na różne punkty widzenia skonfrontowało nas z naszymi uprzedzeniami i poszerzyło horyzonty, sprzyjając bardziej włączającemu i kompleksowemu podejściu do zrównoważonego rozwoju. Ten aspekt był szczególnie wartościowy, gdyż podkreślał znaczenie współpracy i współdziałania w walce z globalnymi wyzwaniami środowiskowymi.

Projekt CommUnity był niezwykle inspirującym i otwierającym oczy doświadczeniem. Poszerzył nasze zrozumienie zrównoważnonego rozwoju, permakultury i ekologicznego stylu życia, jednocześnie sprzyjając tworzeniu więzi społecznościowych i zbiorowej odpowiedzialności. Integracja międzynarodowych perspektyw, partycypacyjne działania i praktyczne doświadczenia uczyniły program zarówno edukacyjnym, jak i wręcz odmieniającym. Wracając do naszych krajów, zabieramy nie tylko zdobytą wiedzę, ale również motywację i determinację do tworzenia bardziej zrównoważonej i inkludującej przyszłości.

Relację z projektu znajdziemy również na naszym profilu na instagramie: https://www.instagram.com/p/Ct2MFSbA00-/

Dziękujemy organizacji @aram_alto_mijares !

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej programu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy