Nowy projekt z Programu Europa dla Obywateli!

5 września 2020

Stowarzyszenie Rozprawy o Europie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. „The European Union – the past, the present, the future” w ramach unijnego Programu Europa dla Obywateli! Ruszamy od stycznia 2021!

Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat Unii Europejskiej i pokazanie korzyści z członkostwa w zjednoczonej Europie, w szczególności wśród młodych ludzi. Projekt będzie realizowany w partnerstwie międynarodowym ze Stowarzyszeniem ETV Eurotreviso z Włoch oraz Stowarzyszeniem Youth on Board z Północnej Macedonii.

Dzięki uczestictwu w projekcie krajów z różnym doświadczeniem w integracji z Unią Europejską, młodzi ludzie nauczą się różnych perspektyw i podejścia do Unii.

W ramach projektu w każdym kraju partnerskim zorganizujemy 3 wydarzenia „EU Festival”, w ramach których odbędą się debaty, dyskusje stolikowe, warsztaty europejskie dla młodych ludzi, test wiedzy o Unii Europejskiej i prezentacja prac konkursowych młodzieży. Dodatkowo w spotkaniach wezmą udział eksperci, samorządowcy, nauczyciele akademiccy oraz seniorzy.

Na koniec projektu odbędzie się konferencja podumowująca projekt, a głównym rezultatem projektu będą prace młodych ludzi w ramach konkursu „Ja – Europejczyk” oraz publikacja o UE dla młodzieży. Prace konkursowe zostaną opublikowane w internecie a zwycięzcy poszczegolnych edycji konkursu wyjadą za granicę na wydarzenia w ramach projektu.

Projekt jest współfinansowany z unijnego Programu Europa dla Obywateli. Komponent 1 – Pamięć o przyszłości Europy.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Kolejne szkolenie za nami!

Kolejne szkolenie za nami!

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu “Reflections on Future”!W dniach 21-23 czerwca 2024 r. odbyło się szkolenie z metod radzenia sobie ze stresem wraz […]

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy