Nowy projekt z Programu Europa dla Obywateli!

5 września 2020

Stowarzyszenie Rozprawy o Europie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. „The European Union – the past, the present, the future” w ramach unijnego Programu Europa dla Obywateli! Ruszamy od stycznia 2021!

Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat Unii Europejskiej i pokazanie korzyści z członkostwa w zjednoczonej Europie, w szczególności wśród młodych ludzi. Projekt będzie realizowany w partnerstwie międynarodowym ze Stowarzyszeniem ETV Eurotreviso z Włoch oraz Stowarzyszeniem Youth on Board z Północnej Macedonii.

Dzięki uczestictwu w projekcie krajów z różnym doświadczeniem w integracji z Unią Europejską, młodzi ludzie nauczą się różnych perspektyw i podejścia do Unii.

W ramach projektu w każdym kraju partnerskim zorganizujemy 3 wydarzenia „EU Festival”, w ramach których odbędą się debaty, dyskusje stolikowe, warsztaty europejskie dla młodych ludzi, test wiedzy o Unii Europejskiej i prezentacja prac konkursowych młodzieży. Dodatkowo w spotkaniach wezmą udział eksperci, samorządowcy, nauczyciele akademiccy oraz seniorzy.

Na koniec projektu odbędzie się konferencja podumowująca projekt, a głównym rezultatem projektu będą prace młodych ludzi w ramach konkursu „Ja – Europejczyk” oraz publikacja o UE dla młodzieży. Prace konkursowe zostaną opublikowane w internecie a zwycięzcy poszczegolnych edycji konkursu wyjadą za granicę na wydarzenia w ramach projektu.

Projekt jest współfinansowany z unijnego Programu Europa dla Obywateli. Komponent 1 – Pamięć o przyszłości Europy.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Koniec DIGI Entrepreneur!

Koniec DIGI Entrepreneur!

Dziś oficjalnie kończymy projekt „DIGI Entrepreneur”. Przez ostatnie kilka miesięcy mogliście obserwować niesamowite działania które mogliśmy realizować. Za nami spotkania, szkolenia online, warsztaty w Macedonii […]

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Jak zapowiadaliśmy tak jesteśmy! Już prawie koniec projektu DIGI Entrepreneur… A skoro koniec to w końcu prezentujemy to nad czym pracowaliśmy przez prawie cały okres […]

Pierwszy Podcast ROE!

Pierwszy Podcast ROE!

Tego u nas jeszcze nie było! Powoli zbliżamy się do końca projektu „DIGI Entrepreneur”. W najbliższym czasie będziemy wrzucać różne ciekawe rezultaty naszych działań w […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy