Nansen Dialogue Center partnerem ROE

25 lutego 2022

Dziś wracamy do was z informacjami i małym przypomnieniem o naszym projekcie „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Dziś czas na jednego z naszych partnerów, kim jest i czym się zajmuję organizacja Nansen Dijalog Centar?

Nansen Dialogue Centre to NGO założone w 2001 r. mające doświadczenie w pracy na rzecz dialogu międzykulturowego. W ciągu 20 lat pracy przeprowadzili ponad 50 różnych projektów społecznych. Organizują i prowadzą seminaria w celu wzmocnienia i rozwijania umiejętności (samoświadomość, umiejętności komunikacyjnych, krytycznego myślenia, braku przemocy), zarządzania konfliktami, stereotypy i uprzedzenia, aktywne obywatelstwo, budowanie międzykulturowości, umiejętności korzystania z mediów, cyfrowe opowiadanie historii itp.). W szkołach z regionu NDC prowadzi międzykulturowy przedmiot pozalekcyjny o nazwie „Dziedzictwo kulturowe i duchowe regionu” – każdego roku udział w nim bierze ponad 500 uczniów i 35 nauczycieli. Celem tego przedmiotu jest poznanie przez uczniów swojej tożsamości i dziedzictwa, a także wszystkich ludzi żyjących w społeczności. Używają wspólnego dziedzictwa jako narzędzia do integracji społeczności łączącej kulturę, język, społeczeństwo, rasę, religię, płeć. 

W naszym projekcie NDC będzie odpowiedzialne za przeprowadzenie szkoleń z edukacji międzykulturowej wśród młodych, organizację wizyty studyjnej w Chorwacji oraz działania promocyjno-informacyjne. 

Już niedługo post z kolejnymi informacjami. Powoli ruszamy z pierwszymi działaniami, a w międzyczasie nie zapomnijcie śledzić naszego fanpage’a, Instagrama oraz strony www!

Stay tuned! 

#MłodzieżowyKompasObywatelski #ROE #AktywniObywatele #AktywniObywateleGranty

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy