MROE – Spotkanie z Markiem Materkiem

6 lutego 2019

Gościem Młodzieżowych Rozpraw o Europie był Marek Materek – jeden z najmłodszych prezydentów miast w Polsce. Jak to jest zarządzać miastem w tak młodym wieku, skąd się wzięła pasja do polityki, czy w ogóle jeździ na wakacje, dlaczego warto głosować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i co zawdzięczamy Unii Europejskiej. To tylko niektóre tematy z którymi mierzył się prezydent Starachowic.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach, a debatę poprowadzili Łukasz Duda i Filip Baćkowski.

Prezydent na początku opowiedział uczestnikom jak to się w ogóle stało iż wystartował i wygrał wybory samorządowe w Starachowicach w 2014. Gdy obejmował urząd miał 24 lata i w Urzędzie nie było wtedy młodszej osoby.

Podkreślał również jak ważne są takie spotkanie z młodzieżą i Programy dla osób młodych. Sam zanim został Prezydentem uczestniczył w takich debatach jeszcze jako Asystent Róży Thun i jeszcze jak Program Erasmus+ nazywał się Program Młodzież w działaniu. Kontakt z młodymi ludźmi bardzo motywuje do działania a co najważniejsze młodzież ma wiele świetnych pomysłów.

Spotkanie odbywało się w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie”, które jest współfinansowany przez Komisję Europejską z Programu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy