Młodzieżowe Rozprawy o Europie

31 sierpnia 2018

Od września 2018 r.  rozpoczynamy realizację projektu w ramach Programu Erasmus+ – Młodzieżowe Rozprawy o Europie. Projekt ma na celu zaangażowanie młodzieży w debaty na temat Unii Europejskiej. Główne działania będą koncentrowały się w Kielcach oraz Starachowicach.

Główne tematy projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie” to problemy i wyzwania stojące przed UE (ze szczególnym podkreśleniem kwestii młodzieży) oraz szans i możliwości, które stwarza integracja europejska. Chcemy w przystępny i zrozumiały sposób wytłumaczyć co to są traktaty, jakie są zasady funkcjonowania UE, instytucje, regulacje dotyczące młodzieży. Omówimy również bieżącą sytuację UE oraz politykę i plany UE względem młodych. Dyskusje będą również doskonałą okazją do zachęcenia młodych ludzi do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Na koniec projektu powstanie seria filmików oraz manifest młodych o Unii Europejskiej, który zostanie przedstawiony szerszemu gronu osób na konferencji podsumowującej.

Wstępny harmonogram projektu

  1. Warsztaty moderacyjne dla młodzieży – październik 2018
    2. 4 Spotkania dyskusyjne „Europa to MY. Unia Europejska dla młodzieży” – listopad 2018 – luty 2019
    3. Debaty „Quo Vadis? Przyszłość Unii Europejskiej” – kwiecień 2019
    4. Konferencja podsumowująca – czerwiec 2019

Projekt jest finansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Przekaz odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy