Konkurs – „JA, EUROPEJCZYK” – podsumowanie

1 maja 2023

Powoli zbliżamy się do końca projektu „The European Union – Yesterday, Today, Tomorrow” finansowanego ze środków programu Europa dla Obywateli, który towarzyszył nam przez ostatni czas. Zanim o końcu jednak, chcemy zwrócić waszą uwagę na bardzo ważny element tego projektu: KONKURS „JA, EUROPEJCZYK”. 

Dla krótkiego przypomnienia – projekt składał się ze spotkania przygotowawczego w Polsce, 3 europejskich eventów dla młodzieży w Polsce, Macedonii Północnej oraz we Włoszech oraz konferencji podsumowującej. Każdemu eventowi europejskiemu towarzyszyła idea konkursu „Ja, Europejczyk”, będąca głównym efektem projektu.  

Konkurs ten został przeprowadzony przez każdą organizację partnerską przy okazji organizacji wydarzenia w ich kraju i polegał na przedstawieniu wizji młodych ludzi z perspektywy młodego obywatela Unii Europejskiej. W ramach nagrody, laureaci poszczególnych konkursów wyjechali za granicę na konkretne wydarzenia z partnerami. Dzięki temu elementowi młodzi ludzie z krajów partnerskich mieli okazję do wyrażenia siebie, zaangażowania i zainteresowania się Unią Europejską a laureaci do odwiedzenia nowego kraju i poznania nowej perspektywy. 

Do konkursu ze wszystkich krajów wpłynęło bardzo dużo prac młodych ludzi. Poniżej prezentujemy część z nich:

#EuropaDlaObywateli #RozprawyOEuropie #ROE #YouthOnBoard #ETVTreviso 

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy