Koniec Młodzieżowego Kompasu Obywatelskiego

30 grudnia 2022

Nadszedł ten moment…

Dziś, 30 grudnia z wielką przykrością i sentymentem oficjalnie kończymy projekt „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”. 

Przez ostatni rok, każdego tygodnia dzieliliśmy się z wami działaniami, spotkaniami oraz informacjami o tym co oferuje projekt.

Rozpoczęliśmy w styczniu od spotkania z partnerami tego projektu, w marcu odbyło się szkolenie dla MRM Starachowice, w kwietniu realizowaliśmy warsztaty z edukacji obywatelskiej, międzykulturowej, ekologicznej oraz medialnej. W maju zorganizowaliśmy Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, a w listopadzie pojechaliśmy na wizytę studyjną do Chorwacji. W międzyczasie zrealizowaliśmy wywiady, warsztaty obywatelskie, debaty z obcokrajowcami oraz kampanię ekologiczną.

Oprócz tego nasze stowarzyszenie otrzymało wsparcie instytucjonalne w zakresie: zakupu niezbędnego sprzętu, opracowania strategii rozwoju organizacji, zrealizowania spotów filmowych (w tym jeden w formie animowanego logo) oraz opracowania nowej strony internetowej wraz z identyfikacją wizualną.

Za nami wiele pięknych chwil. Przez ten rok daliśmy szansę młodym ludziom w Starachowicach rozwinąć siebie i swoje umiejętności a przy tym sami wiele się nauczyliśmy. 

Nie udałoby się zrealizować tego projektu bez naszych partnerów. Dziękujemy Gminie Starachowice z Młodzieżową Radą Miasta Starachowice na czele oraz stowarzyszeniu Nansen Dialog Centar z Chorwacji. Wasza pomoc była nieoceniona!

Przede wszystkim, dziękujemy wam, uczestnikom tego projektu. Bez znaczenia czy braliście udział w jednym, kilku czy wszystkich wymienionych działaniach – to wy stworzyliście ten projekt i bez was nic by się nie udało! Cieszymy się że ten projekt pozwolił nam poznać, zsieciować oraz zaangażować tylu młodych ludzi w Starachowicach.

Dzięki że z nami jesteście!

To tylko małe podsumowanie w pigułce całego roku z MKO. Wszystko ze szczegółami zebraliśmy w publikację która dostępna jest tu:

Wszystkie wymienione działania zostały sfinansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Coś się kończy, coś zaczyna, zachęcamy do szukania się na zdjęciach, w publikacji oraz wracania do wszystkich działań odwiedzając naszą stronę www, w zakładce Młodzieżowy Kompas Obywatelski.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy