Kampania ekologiczna za nami!

27 czerwca 2022

Mamy nadzieję, że jeszcze pamiętacie o naszym niesamowitym wydarzeniu jakim był MŁODZIEŻOWY FESTIWAL OBYWATELSKI!

To właśnie tam zaprezentowaliśmy owoce naszych szkoleń dla młodzieży. Ale na początek – szybkie streszczenie o co chodzi…

W kwietniu w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” odbyły się cztery szkolenia z edukacji obywatelskiej, edukacji międzykulturowej, edukacji ekologicznej oraz edukacji medialnej. W każdym ze wspomnianych warsztatów uczestniczyli młodzi ludzie ze starachowickich szkół oraz radni Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice.

Następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na Festiwalu – było tam prawie 300 osób!

Każde ze szkoleń wymagało od młodzieży zaplanowania i przeprowadzenia pewnej aktywności przy wsparciu naszych trenerów.Przez najbliższy tydzień będziemy prezentować wam co świetnego zrobiła młodzież. Dziś skupimy się na szkoleniu z edukacji ekologicznej i kampanii!

W ramach tego warsztatu młodzież miała za zadanie wymyślić, zaplanować i przeprowadzić kampanie ekologiczną w naszym mieście. Jak już na pewno widzieliście kampania została przeprowadzona we wsparciu MRM Starachowice.

Młodzież zaprosiła swoich rówieśników do posprzątania wybranego przez nich miejsca na terenie całego miasta. W konkursie wzięło udział 10 starachowickich szkół.Podczas Festiwalu młodzież głosowała za pomocą papierków po krówkach (z logiem MRM Starachowice) na szkołę, która ich zdaniem powinna wygrać konkurs. Na stories MRM Starachowice oraz ich profilu na Instagramie można było zapoznać się z pracami poszczególnych szkół.Tym oto sposobem duża część miasta została wysprzątana przez młodych a wygrani zgarnęli od nas ciekawe nagrody.

Podium prezentuje się następująco:

?Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach

?Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

?Szkoła Podstawowa nr 6 im.Obrońców Westerplatte w Starachowicach

Dziękujemy serdecznie wszystkim szkołom, które włączyły się w akcję przeprowadzoną przez młodzież i zaangażowanie w ten pomysł. Serdecznie gratulujemy wygranym!

Na profilu MRM Starachowice na Instagramie możecie zapoznać się ponownie ze wszystkimi zgłoszonymi pracami a także z pracami zwycięzców.

Oprócz tego w całym mieście na przystankach pojawiły się plakaty promujące ekologiczne zachowania oraz nasz festiwal. Plakaty zostały stworzone po to by skłonić mieszkańców do refleksji i zwrócić uwagę na problemy ekologiczne w naszym mieście.

Już niedługo więcej informacji o pozostałych działaniach oraz o tym co dla was szykujemy. Stay tuned!

Działanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy