Zalety jednolitego rynku cyfrowego

1 sierpnia 2018

Obywatele Unii Europejskiej coraz bardziej odczuwają zalety jednolitego rynku cyfrowego. Od ponad roku zniesiony został roaming na obszarze UE, a od kwietnia 2018 r. podróżując po UE, konsumenci mogą korzystać z usług online w zakresie treści, na które wykupili dostęp w swoim kraju. I na tym nie koniec!

Prawa cyfrowe już stosowane w życiu codziennym

Andrus Ansip, wiceprzewodniczący KE do spraw jednolitego rynku cyfrowego, dodał: – Tego lata Europejczycy będą mogli oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i wydarzenia sportowe, podróżując po całej UE. Przed końcem tego roku będą również mogli kupić bilety na imprezy muzyczne lub wynająć samochód przez internet z dowolnego miejsca w UE bez blokowania geograficznego czy przekierowywania na inne strony.

Věra Jourová, komisarz do spraw sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci, dodała: – Świat cyfrowy oferuje ogromne możliwości, ale stawia przed nami także wyzwania; jak na przykład to, że nasze dane osobowe są cenne dla wielu przedsiębiorstw. Dzięki nowoczesnym przepisom, które wprowadziliśmy w dziedzinie ochrony danych, Europejczycy zyskali kontrolę nad swoimi danymi, podczas gdy robią zakupy, rezerwują wakacje czy po prostu surfują po internecie.

Mariya Gabriel, komisarz do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, powiedziała: – Ułatwiamy codzienne życie naszych obywateli dzięki takim inicjatywom jak zniesienie opłat roamingowych czy bardziej bezpieczne środowisko internetowe. Jeszcze więcej pozytywnych zmian dla konsumentów i przedsiębiorstw nastąpi, kiedy zrealizujemy wszystkie nasze cyfrowe inicjatywy.

Źródło: Cyfrowe wakacje

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy