Intensywny weekend w Łodzi!

17 października 2022

Calkiem niedawno braliśmy udział w projekcie Mix the Bubbles prowadzony przez Funadacja Geremka, gdzie tworzyliśmy nasze policy proposals do zmian prawa europejskiego. Właśnie w ten weekend odbył się jego finał w którym dwa wygrane zespoły mogły uczestniczyć w wielu inspirujących warsztatach oraz Igrzyskach Wolności w Łodzi.

Dziewczyny ze Starachowic podjęły się bardzo ważnego tematu. Opowiedziały one o tym jak na rynku pracy od zawsze kobiety, mężczyźni i osoby niebinarne są dyskryminowane ze względu na płeć. Zaproponowały one jakie zmiany w prawie można było by poczynić aby zapewnić równość i szacunek.

W ramach finału projektu braliśmy udział w warsztatach medialnych prowadzonych przez Radosława Mroza – dziennikarza TVN24. Pokazał nam on dziennikarskie metody pomagające mu w jego pracy.
Jak sam mówił, przeprowadził na nas dokładny i surowy warsztat dając nam wiele rad jeśli chodzi o przemowy publiczne czy wystąpienia medialne.

Uczestniczyliśmy także w Igrzyskach Wolności w Łodzi – wydarzeniu skupiającym ponad 400 prelegentów z całego świata. Naukowcy, dziennikarze, eksperci, politycy, działacze społeczni i wiele innych niesamowitych osób spotkało się w centrum Polski aby porozmawiać o świecie, Polsce, historii, obecnej sytuacji oraz wyzwaniami przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXIw.

Weekend ten był dla nas niesamowicie inspirujący, pozwolił nam zaczerpnąć nowych przemyśleń, poznać wspaniałych ludzi czy spotkać znajome już twarze. Dał nam wiele motywacji i zapału oraz pokazał jak wiele możliwości rozwoju stoi przed nami!

Bardzo dziękujemy Fundacji Geremka za zaproszenie i współpracę!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Kolejne szkolenie za nami!

Kolejne szkolenie za nami!

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu “Reflections on Future”!W dniach 21-23 czerwca 2024 r. odbyło się szkolenie z metod radzenia sobie ze stresem wraz […]

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy