„(First) Steps to Europe” powoli zmieżają ku mecie!

17 kwietnia 2023

W dniach 2-6 kwietnia wzięliśmy udział w czwartym i już niestety ostatnim spotkaniu w ramach projektu „First Step to Europe”.

Pierwszy dzień projektu rozpoczęliśmy od podsumowania dotychczasowych działań, ewaluacji a także omówienia następnych kroków. Następnie, udaliśmy się do spółdzielni socjalnej Ethnic prowadzonej przez emigrantów przybyłych z Azji i Afryki w Bari. Kolejnym punktem było Spazio13, czyli miejsce po byłym gimnazjum przekształcone przez Miasto Bari w kreatywne centrum dla młodych ludzi z dzielnicy Libertà. Spotkaliśmy tam mnóstwo inspirujących ludzi oraz stowarzyszeń.

We wtorek odwiedziliśmy Liceum Lingwistyczne San Benedetto w Conversano, gdzie spotkaliśmy się z Dyrektorem Szkoły oraz kadrą pedagogiczną i dyskutowaliśmy o poziomie edukacji w naszych państwach. Następnie z naszymi partnerami przeprowadziliśmy 3 warsztaty nt. wartości europejskich, aktywności społecznej oraz dezinformacji. Zaraz po tym odbył się festiwal „First Step to Europe”, podczas którego przeprowadzono konkurs wiedzy o UE!

Pierwszym punktem następnego dnia była wizyta w mieście Capurso i spotkanie z Porta Futuro, Eurodesk Capurso oraz z Raffaellą Rubino – lokalną polityczką działającą na rzecz młodych osób. Byliśmy pod wrażeniem że tak małe miasto daje tyle możliwości rozwoju dla młodych. Uczestnicy mogli też zobaczyć bardzo ciekawy budynek, w którym mieści się zarówno biblioteka jak i przestrzeń dla lokalnych organizacji pozarządowych. Reszta dnia upłynęła na wizytach kulturalnych w uroczych włoskich miasteczkach – Polignano a Mare i Alberobello.

Czwartek był dniem ewaluacji, pożegnań i podziękowań. Czas przed powrotem do Polski nasi reprezentanci spędzili w Materze, w której było wiele do zwiedzenia.

fbt

Dziękujemy za wszystko Wearemoh, Kdetyd oraz Academyforactiveyouth! To był niezapomniany projekt!

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Koniec DIGI Entrepreneur!

Koniec DIGI Entrepreneur!

Dziś oficjalnie kończymy projekt „DIGI Entrepreneur”. Przez ostatnie kilka miesięcy mogliście obserwować niesamowite działania które mogliśmy realizować. Za nami spotkania, szkolenia online, warsztaty w Macedonii […]

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Przewodnik dla młodych przedsiębiorców.

Jak zapowiadaliśmy tak jesteśmy! Już prawie koniec projektu DIGI Entrepreneur… A skoro koniec to w końcu prezentujemy to nad czym pracowaliśmy przez prawie cały okres […]

Pierwszy Podcast ROE!

Pierwszy Podcast ROE!

Tego u nas jeszcze nie było! Powoli zbliżamy się do końca projektu „DIGI Entrepreneur”. W najbliższym czasie będziemy wrzucać różne ciekawe rezultaty naszych działań w […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy