„(First) Steps to Europe” powoli zmieżają ku mecie!

17 kwietnia 2023

W dniach 2-6 kwietnia wzięliśmy udział w czwartym i już niestety ostatnim spotkaniu w ramach projektu „First Step to Europe”.

Pierwszy dzień projektu rozpoczęliśmy od podsumowania dotychczasowych działań, ewaluacji a także omówienia następnych kroków. Następnie, udaliśmy się do spółdzielni socjalnej Ethnic prowadzonej przez emigrantów przybyłych z Azji i Afryki w Bari. Kolejnym punktem było Spazio13, czyli miejsce po byłym gimnazjum przekształcone przez Miasto Bari w kreatywne centrum dla młodych ludzi z dzielnicy Libertà. Spotkaliśmy tam mnóstwo inspirujących ludzi oraz stowarzyszeń.

We wtorek odwiedziliśmy Liceum Lingwistyczne San Benedetto w Conversano, gdzie spotkaliśmy się z Dyrektorem Szkoły oraz kadrą pedagogiczną i dyskutowaliśmy o poziomie edukacji w naszych państwach. Następnie z naszymi partnerami przeprowadziliśmy 3 warsztaty nt. wartości europejskich, aktywności społecznej oraz dezinformacji. Zaraz po tym odbył się festiwal „First Step to Europe”, podczas którego przeprowadzono konkurs wiedzy o UE!

Pierwszym punktem następnego dnia była wizyta w mieście Capurso i spotkanie z Porta Futuro, Eurodesk Capurso oraz z Raffaellą Rubino – lokalną polityczką działającą na rzecz młodych osób. Byliśmy pod wrażeniem że tak małe miasto daje tyle możliwości rozwoju dla młodych. Uczestnicy mogli też zobaczyć bardzo ciekawy budynek, w którym mieści się zarówno biblioteka jak i przestrzeń dla lokalnych organizacji pozarządowych. Reszta dnia upłynęła na wizytach kulturalnych w uroczych włoskich miasteczkach – Polignano a Mare i Alberobello.

Czwartek był dniem ewaluacji, pożegnań i podziękowań. Czas przed powrotem do Polski nasi reprezentanci spędzili w Materze, w której było wiele do zwiedzenia.

fbt

Dziękujemy za wszystko Wearemoh, Kdetyd oraz Academyforactiveyouth! To był niezapomniany projekt!

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy