Finał projektu „First Step to Europe” – podsumowanie

1 maja 2023

Polska, Grecja, Bułgaria, Włochy, w tej kolejności odwiedzaliśmy państwa oraz organizacje z którymi braliśmy udział w projekcie „First Step to Europe” finansowanym ze środków Programu Erasmus+. Dziś podsumujemy po kolei i powspominamy każde z naszych spotkań.

?? Pierwsze spotkanie w Starachowicach w Polsce – poznawanie się i integracja. Ustaliliśmy cele do jakich będziemy dążyć w ciągu trwania całego projektu. Odbył się pierwszy festiwal „Europe is Here” który młodzież stworzyła i prowadziła samodzielnie. My zajęliśmy się tylko zaproszeniem naszych niezastąpionych ekspertów Piotr Maciej Kaczyński & Tomasz Gajewski, którzy pozwolili nam lepiej zrozumieć pewne kwestie. Jak zawsze trochę zwiedzania, zapoznanie z kuchnią polską i dużo śmiechu!

?? Po długiej wakacyjnej rozłące spotkaliśmy się ponownie w pięknym greckim miasteczku o nazwie Drama. Żadnej dramy na całe szczęście nie było a my poznaliśmy inspirującą młodzież z greckich szkół która na kolejnym z festiwali z serii „Europe is Here” ochoczo włączała się z nami do dyskusji – oczywiście na temat Europy. Greckie widoki i kuchnia oczywiście jak zwykle dopełniały cały obrazek.

?? Trzecie spotkanie należało do miasteczka Sliven w Bułgarii. Uczestniczyliśmy w debacie z burmistrzem i wiceburmistrzem miasta, rozmawiając o potrzebach młodych ludzi. Poznaliśmy inspirujące osoby i również nie obyło się bez dyskusji i warsztatów o Unii Europejskiej, na oczywiście trzecim już z kolei festiwalu młodzieżowym.

?? Projekt żegnał się z nami powoli na pięknym Bari we Włoszech. Podczas wydarzenia nie zabrakło spotkań z działającymi na terenie miasta organizacjami. Odwiedziliśmy Centrum Młodzieżowe oraz mieliśmy przyjemność poznać osoby działające społecznie oczywiście z młodzieżą i dla młodzieży. Nie obyło się bez zwiedzania pięknego regionu oraz poznawania włoskiej kultury.

Na koniec odbyło się również podsumowujące spotkanie online w którym brali udział wszyscy uczestnicy projektu. Dało nam to możliwość do ewaluacji dotychczasowych działań i zaplanowania nowych!

Thank you once again MOH, Kdetyd NGO, Academy for active youth, it was a pleasure working with you all!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy