EduPAST

26 maja 2024

Program: Erasmus+, KA152-YOU – Mobility of young people
Lider projektu: Change Your Life Now (CYLN)  – Grecja
Czas trwania: 19 maja – 26 maja, 2024

Partnerzy: 

Cele projektu:

Przebieg projektu:

Pierwszy dzień wymiany, jak to zwykle bywa, skupił się na sesji ice-breaking. Dało to szansę młodzieży z różnych państw lepiej się poznać i zintegrować, dzięki czemu mogli owocniej pracować w kolejnych dniach. Nie zabrakło też omówienia na czym polega program Erasmus+, a także Europejski Korpus Solidarności, czy Youthpass.

Kolejne dni były wypełnione ciężką pracą podczas licznych warsztatów, dyskusji, prac w grupach i innych aktywności. Młodzi każdego dnia zgłębiali temat migracji i związanych z nim aspektów takich jak tolerancja, szacunek, akceptacja i różnorodność. Prowadzono liczne dyskusje na temat migracji i uchodźców, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać perspektywę równieśników z innych państw. Warsztaty poruszały także temat polityki migracyjnej i oczywiście tego, jak prezentuje się ona w różnych państwach. Ale projekt to nie tylko ciężka praca, młodzi mieli także okazję zwiedzić urokliwą Chanię oraz lepiej poznać swoje kultury w czasie wieczorków międzykulturowych.

Ciekawą aktywnością, którą warto zaznaczyć było przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami. Tematem wywiadów była oczywiście migracja i jej odbiór ze strony mieszkańców o różnej płci, wieku i stylu życia. Pozwoliło to uczestnikom wysnuć pewne wnioski i zobaczyć w praktyce opinię ludzi.

Podsumowanie:

Z całą pewnością projekt wpłynął na świadomość młodych w temacie migracji. Zwiększyli oni swoją wiedzę, a także nabrali doświadczenia dzięki różnym ciekawym formom aktywności. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że projekty takie jak „EduPAST” mają pozytywny wpływ na kształtowanie świadomego i wyedukowanego społeczeństwa. Projekt osiągnął swoje cele, a młodzi zyskali wspomnienia na całe życie.

Miłosz Twardowski

„Wydawało mi się, że wiem dużo na temat migrantów oraz uchodźców, okazało się, że YE „EduPast”, pozwoliła mi szeroko poszerzyć horyzonty. Poza tym poznałem świetnych ludzi przy okazji szlifując język angielski i poznając nowe dotąd nieodkryte przeze mnie miejsca”

Galeria:

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy