Demokracja i sztuka na greckiej wyspie

10 maja 2023

W dniach 30.04 – 07.05 wzięliśmy udział w wymianie młodzieżowej w Chanii, w Grecji. W ramach projektu ,,DemocrART’’ spędziliśmy tydzień z przedstawicielami Litwy, Łotwy, Portugalii i Grecji.

DemocrART – demokracja i sztuka, to właśnie tym zajmowaliśmy się podczas wymiany. Zajęcia pozwoliły uczestnikom wyrazić swoje myśli i uczucia o demokracji w artystyczny sposób. Przez zadania takie jak: tworzenie muralu, pisanie opowieści, tworzenie Tiktoków, a nawet przedstawienie teatralne rozmawialiśmy o wartościach demokratycznych oraz naszym poczuciu tożsamości europejskiej. Uczestnicy podsumowali także zdobyte przez siebie umiejętności i doświadczenia przez nagranie podcastu i opracowanie E-bookletu.

Nie zabrakło też miejsca na dyskusję, do których skłoniła projekcja filmów. Rozmawialiśmy o ważnych momentach w historii demokracji, o różnicach między demokracją w antycznej Grecji a tej współczesnej oraz o istocie aktywnego udziału w głosowaniach europejskich. Wymiana zdań miała także miejsce podczas wystąpienia publicznego. Młodzież zaprezentowała swoje prace lokalnej społeczności oraz przeprowadziła wywiad o ich odczuciach co do przynależności do UE.

Poza zdobyciem nowych umiejętności i wiedzy mieliśmy okazję poznać kulturę i tradycję państw partnerskich podczas wieczorków międzykulturowych.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Erasmus+.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy