Debaty!

1 września 2022

Dziś dla wielu z nas pierwszy dzień szkoły dlatego i my powoli wracamy do was z informacjami i już niedługo zaproszeniami do kolejnych działań jakie już dla was planujemy!

Już prawie 3 miesiące minęły od naszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego a my nadal nie skończyliśmy się z wami dzielić co tam się wydarzyło.

Żeby o tym, musimy cofnąć się do warsztatów jakie w kwietniu odbyły się w naszym mieście. Za nami warsztaty z edukacji medialnej, ekologicznej, międzykulturowej oraz obywatelskiej. To właśnie na tym ostatnim dziś się skupimy.

Jak wspominaliśmy, każdy z tych warsztatów zakładał pewien rezultat. W ramach warsztatów z edukacji ekologicznej przeprowadziliśmy kampanie ekologiczną na terenie naszego miasta, w ramach warsztatów medialnych – wywiady obywatelskie, w ramach warsztatów międzykulturowych – spotkania z cudzoziemcami a w ramach warsztatów obywatelskich – debaty!

Debaty miały luźną formę rozmów pomiędzy uczestnikami, przeprowadzonych pod okiem ekspertów. Rozpoczęliśmy je na naszym festiwalu w formie tak zwanych dyskusji leżakowych.

Podzieliliśmy uczestników wydarzenia na grupy i w ten sposób podyskutowaliśmy o ekologii, dezinformacji i aktywności społecznej młodzieży. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusjach i zadawała pytania dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować ponowne spotkanie dla młodych, tym razem w Urzędzie Miasta w Starachowicach. Wykorzystaliśmy to spotkanie do pogłębienia tematów poruszanych przez młodzież podczas dyskusji w trakcie festiwalu.

Po tych spotkaniach wiemy że to nie ostatnia taka dyskusja, wniosek jest jeden – młodzież potrzebuje przestrzeni do wyrażania swoich opinii. Już planujemy kolejne projekty i spotkania.

Na bieżąco staramy się też dzielić z wami działaniami które odbywają się w naszym mieście, nie zapomnijcie śledzić naszych social mediów by zawsze pozostać na bieżąco z tym co się u nas dzieje.Niedługo więcej informacji i zaproszeń na wydarzenia.

Stay tuned!

Działanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#MłodzieżowyKompasObywatelski#RozprawyOEuropie#ROE#AktywniObywatele#AktywniObywateleGranty#AktywniObywateleFunduszRegionalny#MłodzieżowaRadaMiastaStarachowice

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

Team ROE zagłosował, a ty?

Team ROE zagłosował, a ty?

#wyboryeuropejskie2024 za nami! W dniach 6-9 czerwca miliony Europejczyków udały się do lokali wyborczych, aby wybrać 720 posłów, którzy zasiadać będą w nadchodzącej kadencji Parlamentu […]

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Rusza nowy projekt ,,Youth Democratic Festival”

Dzisiaj rozpoczynamy nasz nowy projekt, finansowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! International Visegrad Fund Razem z partnerem ze Słowacji Mladiinfo Dolný Kubín przez najbliższe 6 […]

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniu 26 maja 2024 r. wzięliśmy udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych na zaproszenie Fundacji Civis Polonus, aby przeprowadzić warsztaty na temat jak Młodzieżowe […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy