Debaty studenckie już coraz bliżej…

16 grudnia 2022

Nasze projekty mają to do siebie, że nie kończą się po wylądowaniu samolotu w Polsce, a tworzą nowe pomysły na przyszła współpracę!

Na jednej z wymian młodzieżowych w Grecji, mieliśmy okazję poznać młodzież z Debate Club PSIR z Uniwersytetu w Peloponezie. Właśnie tam wpadliśmy na pomysł na nowy projekt międzynarodowy dla studentów.

Naszym planem jest aby studenci z Grecji i Polski mieli okazje spotkać się i spróbować swoich sił w debatach na tematy polityczne, kulturowe i społeczne. Będzie to niesamowita okazja do wymiany poglądów i przedstawienia kilku perspektyw postrzegania wydarzeń ze świata.

Jakiś czas temu rozpoczeliśmy pierwsze działania w tym kierunku. Spotkaliśmy się z przedstawicielami Debate Club aby porozmiawiać o szczegółach i następnych krokach.

W ostatnim czasie natomiast, udało nam się spotkać już w większym gronie bo ze studentami z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wspólnie z młodzieżą z Uniwersytetu w Peloponezie rozpoczeliśmy serię spotkań na których zaplanujemy nasze wspólne działania. Na razie młodzież poznała się i opowiedziała o sobie oraz swoich oczekiwaniach co do tego projektu.

Wydarzenia które planujemy będą niesamowitą okazją do wymiany poglądów i przedstawienia kilku perspektyw postrzegania wydarzeń ze świata, porozmawiania na tematy ważne, łączące nasze narody ale i w niektórych przypadkach odmienne.

Zanim jednak zaczniemy debatować zaraz po przerwie świątecznej ruszamy z kolejnym spotkaniem warsztatowym „Rules of Debating”.

Jesteśmy bardzo podekscytowani bo będzie to nasza pierwsza młodzieżowa wymiana studencka!

Dziękujemy @ritorikos.omilos.pedis za spotkanie i zabieramy się do pracy!

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

O środowisku w pięknej scenerii

O środowisku w pięknej scenerii

Projekt o nazwie „CommUnity” który miał miejsce 5-13 czerwca 2023 roku w wiejskiej okolicy Cirat, Castellón w Hiszpanii, zgromadził uczestników z sześciu różnych krajów (Grecja, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy