3/4 „First Step to Europe” za nami!

29 marca 2023

Za nami trzecie spotkanie w ramach projektu „First Step to Europe”! Tym razem w dniach 11- 16 marca odwiedziliśmy Bułgarię.

Wyjazd rozaczął się od zwiedzania stolicy – Sofii a następnie przenieśliśmy się do miasteczka Sliven,gdzie odbyły się główne działania.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie spotkaliśmy się z członkiem Rady Miejskiej w Sliven oraz Asystentką posła do Parlamentu Europejskiego. Następnie odwiedziliśmy szkołę w której odbył się festiwal młodzieżowy i zajęcia o fakenews’ach. Ostatnią aktywnością dnia było spotkanie z działaczką pracująca z młodzieżą z niepełnosprawnościami.

Wtorkowy poranek minął nam na debacie z burmistrzem panem Stefanem Radevem, jego zastępca Stoyanem Markovem oraz przedstawicielką lokalnego Centrum Młodzieżowego. Rozmawialiśmy o potrzebach młodych ludzi z małych miast. Następnie przeprowadziliśmy warsztaty w jednym z liceów. A ostatnią aktywnością było spotkanie z właścicielką galerii sztuki, która promuje lokalnych artystów.

Ostatni dzień projektu spędziliśmy na poznaniu lokalnej kultury , zwiedziliśmy ruiny średniowiecznej twierdzy Tuidy oraz przeprowadziliśmy warsztaty w szkole sportowej na temat aktywności społecznej, a projekt zakończyliśmy quizem o UE z uczniami liceum. Wolny czas spędzaliśmy na spacerach w okolicznych górach.

Te kilka dni spędzone w Sliven wspólnie z naszymi partnerami z Bułgarii, Włoch i Grecji dały nam wiele energii do działania i mnóstwo inspiracji.

Kolejna, ostatnia już część naszego projektu odbędzie się juz niedługo we Włoszech!

Projekt jest finansowy z Programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej.

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy