Nazwa projektu:

Unia Europejska od A do Z – nowe pokolenie

Program: Erasmus+, KA154-YOU – Działania partycypacyjne młodzieży
Lider Projektu: Stowarzyszenie Rozprawy o Europie
Czas trwania projektu: Marzec 2024 – Luty 2026

Opis projektu:

Pamiętacie projekt „Unia Europejska od A do Z”? Był to jeden z naszych pierwszych projektów, który realizowaliśmy w latach 2019-2021. Dlaczego o nim wspominamy? Bo mamy dla was świetną wiadomość – właśnie doczekał się swojego sequelu!


Z pewnością ostatnie 3 lata były dla wszystkich wyzwaniem. COVID-19, kryzys gospodarczy, inflacja i wojna w Ukrainie – są to tematy, które zdominowały nasze życia. W słowniku Collinsa słowem roku 2022 zostało słowo „permakryzys” wskazujące na przedłużony okres niestabilności i niepewności. Chcemy choć trochę pomóc przezwyciężyć młodym ludziom te trudne czasy. Motywacje naszego projektu
są zakorzenione w potrzebie promowania i wzmacniania uczestnictwa w demokracji i życiu obywatelskim poprzez debatę nad przyszłością Europy wśród młodych ludzi będących fundamentem naszej Unii.

Głównym celem tego lokalnego projektu jest zaangażowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 20 lat, szczególnie tych mieszkających w mniejszych miastach i wsiach w województwie świętokrzyskim. Ta zróżnicowana grupa demograficzna obejmuje osoby stojące przed różnymi wyzwaniami związanymi ze zdrowiem, położeniem geograficznym, sytuacją społeczną, zasobami finansowymi i pochodzeniem etnicznym. Nadrzędnym celem jest aktywne zaangażowanie i wspieranie tych młodych ludzi przez cały czas trwania projektu.

Cele projektu:

-Zaangażowanie młodzieży w życie społeczne

-Wspieranie młodzieży zmagającej się z różnymi trudnościami

-Wspieranie i zachęcanie młodych do działania i organizowania różnych działań, szczególnie po okresie pandemii, kiedy aktywność była wyraźnie zmniejszona

Główne działania:


Aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z – nowe pokolenie”, zachęcamy do śledzenia naszej strony.

Nasze projekty

Zobacz wszystkie projekty

Partnerzy