Celem projektu „The European Union – Past, Present, Future” jest poszerzenie wiedzy o historii Unii Europejskiej oraz pokazanie korzyści wynikających z członkostwa w UE, zwłaszcza dla młodych ludzi. Projekt jest realizowany w partnerstwie – Stowarzyszenie Rozprawy o Europie (Polska), Stowarzyszenie ETV Eurotreviso (Włochy) oraz Stowarzyszenie Youth on Board (Macedonia Północna).

Dzięki udziałowi w projekcie krajów o różnym doświadczeniu integracji (Włochy – państwo założycielskie), Polski (członek od 2004 r.), Macedonia Północna (kraj kandydujący), młodzi ludzie poznają różne perspektywy integracji europejskiej i podejścia do Unii. Co równie ważne, nasze działania będą odbywać się nie w dużych miastach, ale w mniejszych miejscowościach, dzięki czemu dotrzemy do osób, które mają ograniczony dostęp do informacji.

W ramach projektu zaplanowano szereg działań – 3 wydarzenia zatytułowane „Festiwal UE” w każdym kraju partnerskim, podczas których odbędą się debaty, dyskusje przy stole, europejskie warsztaty dla młodzieży, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej oraz prezentacja prac młodzieży. Oprócz młodzieży w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele wszystkich krajów partnerskich, eksperci zewnętrzni, samorządowcy, wykładowcy oraz seniorzy.

Na zakończenie projektu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt. Głównym efektem projektu będą prace młodzieży w ramach konkursu „Ja – Europejczyk”, wszystkie prace zostaną przetłumaczone na język angielski i umieszczone w Internecie, a laureaci poszczególnych konkursów wyjadą za granicę na konkretne wydarzenia z partnerami. Dodatkowo na zakończenie projektu powstanie broszura podsumowująca projekt, która zostanie rozesłana do najważniejszych osób i instytucji kultury, samorządów, polityków, itp.

Termin realizacji – 1.01.2021 – 30.06.2022

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s