Rozpoczynamy nowy projekt dla młodzieży o nazwie „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanym z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny we współpracy z Nansen Dialogue Centre z Chorwacji oraz Młodzieżową Radą Miasta Starachowice.

Projekt powstał po to aby odpowiedzieć na potrzeby młodzieży. Ma za zadanie aktywizować młodzież, podnosić ich kompetencje społeczne i wiedzę w kluczowych dla przyszłości tematach oraz dać szansę na samorozwój i integrację ze społecznością lokalną, jednocześnie wzmacniając ich potencjał.W ramach tego projektu przewidzieliśmy szereg działań i aktywności dla młodych ludzi w Starachowicach. W styczniu skupimy się na radnych MRM Starachowice i rozwoju ich działalności oraz kompetencji miękkich. Zostanie przeprowadzone szkolenie na którym wytyczymy cele ich działalności oraz zaplanujemy działania na najbliższe lata.

W kolejnych miesiącach zaprosimy młodzież ze Starachowic do udziału w szeregu szkoleń odpowiadającym ich potrzebom. Skupimy się na tematach interesujących młodzież ale niezbyt często poruszanych w szkole, takich jak ekologia, media, edukacja obywatelska czy edukacja międzykulturowa.

Młodzież pod okiem świetnych ekspertów z Polski oraz z Chorwacji będzie miała szansę nie tylko rozwinąć swoje kompetencje na szkoleniach ale także przetestować to czego się nauczyli w praktyce.Następnie, 17 maja w Norweski Dzień Niepodległości zaplanowaliśmy Młodzieżowy Festiwal Obywatelski połączony z konkursem wiedzy o Norwegii, piknikiem ekologicznym i cyklem dyskusji stolikowych (world cafe) na tematy środowiskowe i obywatelskie. Festiwal będzie okazją do zaprezentowania projektu, zorganizowania debat obywatelskich, kampanii ekologicznej, wywiadów z mieszkańcami i większej integracji mieszkańców Starachowic.

Pod koniec września w ramach „Młodzieżowego Kompasu Obywatelskiego” Starachowicka młodzież weźmie udział w wizycie studyjnej w miejscowości Osijek, w Chorwacji. Uczestnicy wizyty studyjnej będą rozmawiać, dzielić się doświadczeniami i nawiązywać przyszłą współpracę.

Przed nami wiele działań i niesamowitych aktywności. Już niedługo poinformujemy o zapisach na pierwsze spotkania i szkolenia.

Termin realizacji projektu: 31.12.2021 – 30.12.2022 r.

Kwota grantu: 28 047,37 EUR.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s